500 miljonit Microsofti konto kasutajat teavitati turvalisuse huvides

Microsoft nõuab septembri keskel 500 miljonilt Microsofti konto kasutajalt täiendavaid andmeid, et tugevdada iga profiili turvaelemente. Järgmiste nädalate jooksul, kui kasutajad pääsevad juurde oma Microsofti kontole, võivad nad avada akna, mis nõuab alternatiivset telefonikontakti ja e-posti aadressi.

Pärast andmete sisestamist saab kasutaja unikaalse koodiga teate, mis tuleb sisestada kasutaja juurdepääsu kinnitamiseks. Igaüks, kes on viimase poole aasta jooksul sellist tüüpi andmeid Microsoftile esitanud, ei leia teateid Ameerika tehnoloogiaettevõtetelt.

Microsoft hoiatab, et see protseduur on kohustuslik. Kui pärast ühe nädala jooksul nõutud täiendavaid andmeid inimesed teavet ei esita, konto blokeeritakse ja profiil saab uuesti kättesaadavaks alles siis, kui turvaprotsessi peetakse kinni.

See tehnoloogia tagab, et see kasutab kasutajaandmeid ainult siis, “kui tuvastatakse probleem või tuntakse turvariski või haavatavust”.

Turvalisuse ja privaatsuse tugevdamise meetmete alguses olid üha enam arvukaid rünnakuid, mida on korraldatud erinevatele teenustele ja mis on mõjutanud paljusid ettevõtteid, sealhulgas Facebooki ja Twitterit. Microsofti konto puhul võib infovargus pakkuda juurdepääsu erinevatele teenustele nagu Outlook, Xbox Live, Skydrive, Office Live ja Windows 8.

TeK sattus Microsofti silmitsi asjaoluga, et häkkerid said seda turva- ja tugevduskampaaniat kasutada andmevarguste skeemide loomiseks. Selle artikli avaldamise ajal ei ole Portugali tütarettevõte seda teemat kommenteerinud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi