contadores estadisticas Saltar al contenido

5G oksjon: riiklik rändlus on uutele operaatoritele kohustuslik ja teistele "soovitatav" – telekommunikatsioon

Riiklik rändlus on üks 5G-oksjoni kavandatud eeskirjades täpsustatud tingimustest, mille kohta sai täna hommikul Anacomi peetud konverentsil rohkem selgitusi. Tunnistamata, et see on operaatori jaoks üks suurimaid hõõrumisteemasid, selgitas Anacomi president Joo Cadete de Matos seda varianti üksikasjalikult, tagades, et see on kõige mõistlikum.

Operaatorid usuvad, et riigisisene rändlus takistab investeeringuid, ning väitis APDC kongressil peetud arutelul, et vaatamata ühiskasutuse infrastruktuuri tunnustamisele, ei nõustunud nad sammuga. Kuid ootuspäraselt on see üks oksjonil täpsustatud kohustustest.

Anacom väitis ettepanekus, mis on nüüd avaliku arutelu all, et avaliku huvi eesmärk tähendab üksnes vajadust edendada suuremat konkurentsi elektroonilise side turul ja "peab oluliseks teatavate toimingute kompleksi integreerimist oksjonil, et võimaldada tasakaal garantiitingimuste vahel. uued üksused turule sisenemiseks ja olemasolevate toimingute arendamiseks ".

Riiklik rändlus tekib spektrikasutusega seotud tingimustes, edendades investeeringute jagamise stiimuleid, nimelt riiklikul rändluse tasandil, nimelt madala tihedusega kihelkondades ning Aorese ja Madeira piirkonnas.

"Reguleerijate ülesanne on luua tingimused, et uutel sisenejatel oleks turule sisenemise võimalus," ütles Anacomi president, viidates sellele kui võimalusele ühiskasutuse infrastruktuuri, näiteks virtuaalsete mobiilsideoperaatorite (MVNO), riiklike rändlusteenuste või spektriostude kaudu.