5G on kogu maailmas kõige kiiremini kasvav mobiilsidevõrk - telekommunikatsioon

5G-s "uus sihtkoht". Valitsus teatas, et on vaja uut maapealse digitaaltelevisiooni rändekava – telekommunikatsioon

Portugalis mõjutas 5G rakenduskava COVID-19 pandeemia pärast protsessi edasilükkamist märtsist aprillini. Nüüd on valitsus Alticele märkinud uue põlvkonna kärgstrateegia jaoks olulise maapealse digitaaltelevisiooni (DTT) uue migratsiooniplaani vajalikkust, millel on uued eesmärgid. See protsess lõpeb selle aasta juunis.

Dinheiro Vivo esitatud teave, mis põhineb infrastruktuuri- ja elamumajandusministeeriumi ametlike allikate avaldustel. Uudiste kohaselt hindab valitsus 5G riiklikku strateegiat ümber, et võtta vastu uued eesmärgid, täpsemad tingimused, milles me elame.

Infrastruktuuriministeerium, kus integreeritud kommunikatsiooni riigisekretär ei esitanud aga eesmärki alustada uut maapealse digitaaltelevisiooni migratsiooniprotsessi. Valitsuse mure, et DTT ja seda kasutav programm #Estuda em casa ei esine häireid, tugevdab ainult ministeeriumi ametlikke allikaid.

Aastal 2019 ja isegi enne uue koroonaviiruse puhkemist tagab Altice Portugal, et DTT-st migreerumise tähtaeg on võimatu. Arvestuslikult liigutab ettevõte juuli kolmanda nädala võimaliku lõppkuupäeva võrra edasi.

Tõde on see, et COVID-19 pandeemia ei toeta 5G strateegia praegust konteksti Portugalis. Uus koroonaviirus pani Anacomi viivitama DTT-võrgu rändega märtsi keskel ja avalike aruteludega 5G oksjonilt.

Alles aprilli lõpus hakati uuesti tööle asuma, kuid siiski ettevaatlikult. Garantii andis kommunikatsiooniminister Alberto Souto de Miranda, kes tunnistas, et "operaatorid on nüüd vähem entusiastlikud, kuna neil on piiratud rahalised võimalused".

Kuid kõik ei tundu olevat negatiivne. Sel esmaspäeval muutis eRicsson oma varasemat prognoosi tipptasemel, hinnates, et 5G klientide arv ulatub 2025. aastaks tõenäoliselt 2,8 miljardini. Pandeemia aitas seda kasvu selgitada võrreldes 2,6 miljardi kasutaja varasemate andmetega kogu maailmas.