5G: tehnilised testid kinnitavad potentsiaali ja funktsionaalsust. ANACOMi sõnul oli 44 aktiivset jaama

ANACOM on andnud loa spektri ajutiseks kasutamiseks 5G sagedusribal tehniliste testide ja teaduslike uuringute jaoks, millest osa on võimeline ka SAPO TEK-i käsitsema, ning kinnitab nüüd, et praegu on 44 tehniliste testidega aktiivset 5G-jaama.

“Mitmed ĂĽksused on praktilise kasutamise kontekstis läbi viinud mitmeid uuringuid, pilootprojekte ja tutvustusi, et testida uusima põlvkonna raadiotehnoloogia potentsiaali ja funktsionaalsust,” öeldakse side reguleeriva asutuse avalduses.

Anacomi jaoks on 5G praktilises kontekstis tehtud uuringud “võimaldanud koguda teadmisi uutest tehnoloogiatest ja on kindel alus selle võrgu tulevaste äritegevuste ettevalmistamiseks”. Ametnik lisas, et “need kogemused on olnud asjakohased võimalused riigi sotsiaalmajandusliku arengu säilitamiseks”.

Kokku on 44 aktiivset jaama, mis asuvad riigi erinevates osades, kuid kõik rannikul, nagu kaardilt näha. Samuti on testid Madeiral ja Assooridel (Ponta Delgada).

5G kaardistab aktiivsed jaamad

krediit: ANACOM

„Data-title =” aktiivjaama 5G kaart – 5G: tehniline test valideerib potentsiaali ja funktsionaalsuse. ANACOMi sõnul on 44 aktiivset jaama – SAPO Tek ”> 5G kaardistab aktiivsed jaamad krediit: ANACOM

Lissabonis on kõrgeim aktiivantenni kontsentratsioon – 19, järgnevad Matosinhose ja Porto piirkonnad 17 jaamaga.

5G vaatluskeskus on näidanud, et Portugal on üks enim teste teinud riikidest, ehkki see tunnistati oksjoni käivitamise hiljaks, ajal, mil mitmel riigil olid võrgud juba töös.

Tuleb meeles pidada, et käimas on avalikud konsultatsioonid 5G-litsentside pakkumiste kohta, mis seavad spektrijuurdepääsuga operaatoritele rea kohustusi, sealhulgas 5G-ga hõlmatud ala leviala ja kahe linna garantiide osas. sel aastal üks maal.