5G tuleb käivitamisel testida ja mõõta, kuid “tööriistad” on aegunud

Telekommunikatsiooniinstituudi (IT) meeskond usub, et uued testimis- ja mõõtmisvahendid on 5G edukaks käivitamiseks 2019. aastal kriitilise tähtsusega. „Katsed ja mõõdab edusamme mobiilside ja 5G mobiilside tugijaamades, mis on kavandatud 2019. aastaks. Uued testimisseadmed ja metoodika kriitiline 5G-võrkude edukusele ”, lõpetavad teadlased Põhja-Ameerika spetsialiseeritud ajakirjas IEEE Spectrum hiljuti avaldatud töös ning regiooni tehnilistel foorumitel.

Meeskond ĂĽtles, et 5G mobiiltelefonide raadiosageduskomponentide tehnoloogia integreeriti kiiresti mullu juunis välja antud uue raadio standardimise (5G New Radio) nõuetega, nii et mobiiltelefonide ja tugijaamade tootjad arendaksid omakorda uue 5G võrgu paigaldamiseks vajalikke seadmeid. “Pärast turul saadaolevate raadioseadmete analĂĽĂĽsimist ja testimist järeldame siiski, et need ei vasta täielikult 5G nõuetele.”

Rafael Caldeirinha, Carlos Ribeiro, Rodolfo Gomes ja Telmo Fernandes, Leiria polütehnikumi professorid ja Leiria IT-teadlased, töötades koos teadlaste Manuel Garcia Sancheziga Vigo ülikoolist (Hispaania) ja Akram Hammoudehiga Lõuna-Walesi ülikoolist (Suurbritannia) , hinnates spetsiaalselt kommertsraadioseadmete prognoositavat võimsust 60 GHz sagedusalas (millimeeterlaine), et toetada 5G (kuni 10 Gbps) jaoks soovitatud andmeedastuskiirust (binaarne kiirus).

“Hoolimata asjaolust, et alates suvest on 5G jaoks uute raadiosignaalide genereerimiseks ja analĂĽĂĽsimiseks välja kuulutatud erinevad testimis- ja mõõteseadmed, mis hõlbustavad võrgu testimist, jääb see uus seade akadeemia jaoks väga kalliks,” ĂĽtles Rafael Caldeirinha. See pani teadlasi välja töötama kõik väga kiirel digitaalsel elektroonikal (FPGA) põhinevad testimis- ja mõõtmisvahendid, mida saab uuesti konfigureerida, valada ĂĽldiseks testimiseks täieliku testimise jaoks. ĂĽle õhu uued lainekujud ja 5G raadioliidesed või seadmed, mida kirjeldatakse uudistetoimetusele saadetud märkuses. See katsepaik on Leiria meeskonna viis aastat kestnud uurimistöö kulminatsioon.

Vastutavad isikud usuvad, et nende 5G testimisalus alustab katsetamise ja mõõtmise uut etappi, mis hõlmab uusi nõudeid ja protseduure. „Need kõrgetasemelised ja äärmiselt keerukad testid on järk-järgult liikumas akadeemilistelt ringkondadelt ning teadus- ja arenduslaboritelt reaalsetele võrkudele, väljakule, kusjuures paljud 5G piloodid toimuvad ĂĽle kogu maailma. tead kuidas see muudab uue 5G-võrgu kavandamisel ja optimeerimisel midagi, ”selgitas Rafael Caldeirinha. “Portugalis säilitatakse teadmisi endiselt uurimiskeskustes, lähikuudel on oodata tihedamat suhtlemist telekommunikatsioonitööstusega, 5G-võrkude levikuga ja loodame, et need praktilised teadmised muudavad asja.”