67% brasiillastest on juurdepääs Internetile; aru saama

Möödunud reedel rakendusuuringute instituudi (Ipea) avaldatud uuring (7) näitas Brasiilia Interneti-kasutajate sotsiaalmajanduslikku profiili ja nende digitaalset käitumist. Brasiilias asuva Interneti juhtkomitee infoühiskonna arendamise piirkondlike uuringute keskuse (Cetic.br) 2017. aastal kogutud andmed näitavad, et 61% Brasiilia kodudest on ühendatud ja virtuaalne maailm taastoodab maailma ebavõrdsust. päris.

LOE: Anateli uuring näitab Brasiilia eelistatud operaatorit

Ăśks ĂĽhest Ipea uuringust selgub, et 61% Brasiilia kodudest on Internetiga ĂĽhendatud – Foto: RaĂ­ssa Delphim / TechTudo

Ipea uuringust selgub, et 61% Brasiilia kodudest on Internetiga ĂĽhendatud – Foto: RaĂ­ssa Delphim / TechTudo

Uuringu kohaselt on Internetil juurdepääs 120 miljonil üle 10-aastasel brasiillasel, mis moodustab 67% elanikkonnast. Erinevused digitaalse sisu tarbimises ilmnevad aga riigi majandusprofiili silmas pidades. Näiteks A- ja B-klassides ühendab end iga päev 90% inimestest. D- ja E-klassi vahel langeb see näitaja 42% -ni.

Fundação Getulio Vargase (FGV) MBA digitaalse turunduse koordinaatori AndrĂ© Miceli jaoks aitavad erinevust otseselt mõjutada kaks tegurit: ajalugu ja kultuur. “A- ja B-klassidel on olnud pikem juurdepääs, see on nende jaoks esimene. Sel põhjusel saavad nad paremini mõista Interneti olulisust ja toimimist, ”selgitas ta. Eksperdid rõhutavad ka seda, et juurdepääsu jagunemise kvaliteedil ja võimalustel on suur mõju sellele jaotusele.

Muud andmed, mida Ipea näitab, on 70% linnaelanikest ühendatud ja maapiirkondades ainult 44%. Miceli jaoks on erinevust selgitav loogika sama. “Kõige häirivamad on majanduse kärped. Maapiirkondades on A- ja B-klassi kuuluvatel jätkuvalt rohkem juurdepääsu kui D- ja E-klassidel. Näiteks põllumees läbib linna, nii et ta ületab selle ebasoodsa olukorra. Kuid vaestel maapiirkondade töötajatel pole samu võimalusi ”, rõhutas ta, rõhutades, et suured linnakeskused toetuvad palju rohkem internetile kui maapiirkondadele, mis aitab erinevusi suurendada.

Selle lõhe lahendusest rääkimine hõlmab laiaulatuslikku ja olulist arutelu. Kuid Miceli soovitab kahte algatust, mis võivad aidata, eriti kui need on kooskõlastatud. Üks neist on kollektiivse Interneti-ühenduse loomine, nagu 1990. ja 2000. aastate kohvikute puhul. Ta väidab, et esialgu võiks ettepanek veelgi demokratiseerida juurdepääsu neile, kes ei oska või ei oska digitaalset sisu tarbida. .

Kuid teisel korral on vaja rääkida infrastruktuurist. “Kui inimesed sellega harjuvad, on vaja läbi mõelda ja arutada leviala, antennide, andmepakettide ja kõige muu ĂĽle, mis piirab kasutajate ja piirkondade juurdepääsu”, lisab Miceli, kes jätkab: “Mida rohkem infrastruktuuri ja varustust, seda rohkem on juurdepääsu tingimusi”.

Mehed ja naised internetis

Teine indeks, mille Ipea uurimus tõi välja, tuginedes Cetic.br-i 2017. aastal kogutud andmetele, on meeste ja naiste vaatajaskonna harjumuste erinevus Internetis. Mehed esindasid 51,3% osakaalust, kes uudiseid tarbis ja muusikat veebis kuulas, võrreldes 48,7% naistega. Samuti moodustavad nad enamuse võrgus mängides ning mängude ja filmide sisu alla laadides, mis moodustab üle 60%.

Miceli ütleb, et ehkki väikesed on erinevused, viitavad probleemile loomekultuuris. Professor selgitas, et üsna kiiresti muutusid need arvud tõenäoliselt elanikkonna loogikat järgides: umbes 52% brasiillastest on naised.

Tema sõnul on suurim erinevus meeste ja naiste internetis esinemise ja tegevuse vahel maapiirkondades. “Usun, et see on seotud poiste kasvatamise viisiga, mis neile meeldib. Tänane päev muutub, kuid mitte liiga kauges minevikus loodi naised kodu jaoks. See peegeldab vanemat põlvkonda ja jõuab lõpuks rohkemate inimesteni maapiirkondades, ”selgitas ta.

Digitaalne usalduse näitaja

Samuti näitab Ipea uuring, et noortel ja täiskasvanutel vanuses 10–34 on Internetis rohkem kohal. Uudiste tarbimise osas kulutab see viil 58,5%. 60-aastaseid ja vanemaid Interneti-kasutajaid on 5,3%.

FGV koostatud digitaalse usalduse näitaja järgi on kuni 17-aastased, digitaalsesse kultuuri sĂĽndinud noored tehnoloogia suhtes pessimistlikumad. Vahepeal on eakad inimesed optimistlikumad. “Üle 65-aastased elavad ainult hea osa. Tehnoloogia ĂĽldiselt aitab neid inimesi probleemidega. See on profiil, mis eemaldatakse eraelu puutumatusest või võimaliku tehnoloogilise arengu nägemisest kuni mõne töö ähvardamiseni, “selgitas Miceli.

Ekspert hoiatas ka seda, et enamik ettevõtteid suunavad oma digitaalsed turud noorte poole. Samal ajal on üle 65-aastane üldsus võrgus olemas, tarbib sisu ja on Interneti suhtes positiivsemas positsioonis, isegi kui neid on teiste 10-aastaste vanuserühmadega võrreldes väiksem.

Kas olete ĂĽhendatud, kuid unustasite oma Wi-Fi parooli? TechTudo aitab teil lahendada:

Kuidas oma telefonis oma WiFi-parooli teada saada

Kuidas oma telefonis oma WiFi-parooli teada saada