78% Portugali Interneti-kasutajatest ostab veebi

Kuue kuu jooksul kulutasid portugallased veebiostudeks ĂĽle 1630 miljoni euro, mis on arvutatud täna ACEPI – Elektroonilise kaubanduse ja interaktiivse reklaami assotsiatsiooni – avaldatud Mediascope’i uuringu põhjal ja mis näitab suurenevat usaldust e-kaubanduse vastu.

Ajavahemikul 2011. aasta septembrist kuni 2012. aasta veebruarini läbi viidud analĂĽĂĽsi andmete kohaselt sooritas 78% Portugali Interneti-kasutajatest veebipõhiseid oste, tehes keskmiselt 8 ostu kasutaja kohta ja keskmiselt 427 eurot. See arv võib esialgu tunduda kõrge, kuid Alexandre Fonseca oma, Assotsiatsiooni president, kontekstuaalselt: “kui arvame, et kõige populaarsemate veebitoodete hulgas on reisimine ja piletid, on selle väärtuse saavutamine lihtne”.

Mediascope on üks olulisemaid Euroopa uuringuid Interneti kasutamise ja ostuharjumuste kohta ning see hõlmab 28 riiki, hõlmates üle 50 000 telefoni-, näost-näkku ja Interneti-intervjuud. Portugalis küsitleti 1000–1 500 kasutajat 95% usaldustasemega valimis.

Uuring näitab, et analüüsitud ajavahemikul oli 5,3 miljonit portugali võrgus, mis tähendab 59% -lise leviku määra ja 14% kasvu võrreldes 2010. aastaga, mil viimane valim tehti. Ehkki see on endiselt alla Euroopa keskmise (65%) ja eriti Põhja-Euroopas, mis on umbes 81%, näitab see kasutusmäär veebipõhises maailmas uue vaatajaskonna sissevoolu, mis koosneb paljudest vanemate ja laste juhtumitest, selgitab Alexandre. Fonseca.

Meediatarbimise osas on Internet omandamas üha olulisemat rolli, seda kasutatakse paralleelselt televisiooniga põhiajal, kuid olulisem on just mõju eelistatud kaubamärkide ja toodete tarbijaotsustele. Uuring näitab, et 54% kasutajatest peab oluliseks seda, kuidas kaubamärgid veebis suhtlevad, ja 51% väitis konkreetselt, et Internet aitab neil paremini valida tooteid ja teenuseid, mida nad soovivad osta, isegi kui neid oste ei tehtud veebis.

„Internet on kogukonna vaimus ĂĽha olulisem toodete valikul ja soovitamisel. Ja toodete ja teenuste kategooriad, mis mõjutavad teiste kasutajate kommentaare kõige rohkem, on puhkus ja reisimine ning lennupiletid, “selgitab Alexandre Fonseca, väites, et on hädavajalik, et Portugali reisipakkumised oleksid võrgus ja see oleks viis meelitada turiste teistest riikidest, eriti Põhja-Euroopast, kes on väga harjunud Internetis ostlema.

Tunnustades Portugali kasvavat usaldust veebipoodide vastu, märkis ACEPI president siiski, et suurem osa omandamistest suunati endiselt väljaspool riiki asuvatele veebisaitidele, ja väitis, et nende kohaloleku suurendamiseks e-kaubanduses ja oma osa omandamiseks on vaja Portugali ettevõtete suuremaid investeeringuid. sellest väärtusest suurem.

“On oluline, et Portugali ettevõtted hõivaksid sellest koogist suurema osa 1,630 miljonit eurot ja suudaksid ka rohkem välismaale mĂĽĂĽa,” sõnas ta uuringu tutvustamiseks konverentsil.

Just eile näitas Eurobaromeetri uuring, et portugallased kardavad endiselt Interneti-pangateenuseid kasutada ja veebis poodelda, nagu TeK täna kirjutas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees