8 DSLR-lisaseadet vahepildistajatele

Kui teil on fototegevuse harrastamiseks vajalikud tarvikud, võiksite laiendada oma arsenali ja täiendada mõnda teie käsutuses olevat asja. Kui te pole kindel, mida edasi teha, või ei tea, mis seal on, lähevad need kaheksa DSLR-lisaseadet teie fotograafiks saamise nimel kaugele.

8 DSLR-lisaseadet vahepildistajatele

Krunt objektiiv

Seda on raske mitte lisada artiklisse, mis käsitleb algajatele mõeldud peegelkaamera lisavarustust, kuna peamine objektiiv on üks asju, mis teie fotograafiaoskusi parandab. Prime-objektiivid on vastupidised suumobjektiividele: neil on ainulaadne fookuskaugus. See tähendab, et soovitud nurga ja kompositsiooni saamiseks peate tegema palju ümberpaigutusi, mis sobib suurepäraselt teie fotosilma arendamiseks.

Esmase läätse valikuid on mitu, kuid kõige mitmekĂĽlgsemaks soovitatakse tavaliselt 50 mm. Selle suurusega objektiiv on tavaliselt teiste objektiividega võrreldes ĂĽsna odav – näiteks Nikon Nikkor AF FX 50mm maksab 132 dollarit. Canoni sarnane 50 mm objektiiv maksab 125 dollarit.

Võite hankida ka kolmandate osapoolte objektiive, mis on veelgi odavamad, kuid ohverdate klaasi kvaliteeti ja kiirust, muutes need odavamaks. Kui aga probleem on raha, võib sellise objektiivi nagu Yongnuo EF YN 50mm Canon Rebel kaamera jaoks leida 54 dollari eest ja muud sarnased objektiivid on saadaval ka teiste kaamerate jaoks.

Lainurkobjektiiv

Ehkki need on peamistest objektiividest oluliselt kallimad, on lainurk vahefotograafile suurepärane investeering, eriti kui teile meeldib maastike pildistamine: need võimaldavad teil jäädvustada rohkem stseeni, pakkudes muljetavaldavaid vaateid. Neid saab suurepäraselt kasutada ka linnapildistamisel.

Isegi tavaline lainurkobjektiiv võib maksta sadu dollareid: Canon EF-S 10-18mm objektiiv maksab 300 dollarit ja Nikoni kaamerate Rokinoni 14 mm lainurkobjektiiv 400 dollarit. On ka odavamaid võimalusi, kuid paljud neist on ilmselgelt madala kvaliteediga objektiivid ja Tõenäoliselt peaksite plaanima lainurkobjektiivile kulutada vähemalt 250 dollarit.

Kui te ei soovi lainurkobjektiividele varandust kulutada, kaaluge eBay, Craigslist või mõne muu jaemüügisaidi otsimist. Kasutatud kaameraobjektiivide kaubandus on alati kasvav ja kui suudate säästa kuni 20%, muudab see teie eelarvet tohutult.

Väline välk

Enamike DSLR-de sisseehitatud välgud pole eriti tugevad – ĂĽldiselt pole need tegelikult loodud stseeni valgustamiseks, vaid väikeste varjude täitmiseks, kui valgustus pole optimaalne. Väline välk ei täida mitte ainult rohkem varje, vaid võib ka rohkem valgust saada vähese valgusega keskkondades. Selle pakutav valgus on samuti ĂĽlimalt kvaliteetne ja avaldab tohutut positiivset mõju teie fotograafiale.

Nagu arvata võib, on palju erinevaid välklampe, mida saate oma kaamerasse lisada. Amazoni kiire otsing „välklambi välk” (kuumjalats on koht, kus välk on teie kaameraga ühendatud) annab tuhandeid tulemusi. Enda jaoks sobiva leidmiseks otsige kõigepealt[sua marca de câmera] välklambid ”.

Märkate, et välise välgu hinnas on tõenäoliselt suur erinevus – esimene asi, mis aitab kaasa sellele, kas välklamp on käsitsi või TTL-ga juhitav. Käsivälk nõuab õige särituse saamiseks välgu ja kaamera sätete reguleerimist. TTL-välklamp muudab need kohandused automaatselt.

Odava välguga alustamiseks on suurepärane võimalus AP-UNV1 Speedlite plaan (40 dollarit). See on käsitsi välklamp, nii et peate õppima, kuidas see mõjutab teie kaamera säritust, kuid see sisaldab mitmeid kasulikke tarvikuid, nagu näiteks alus ja kaugjuhtimispult. Täiendava 50 dollari eest pakub Altura Professional Flash Kit (90 dollarit) TTL-juhtimist, võimsamat välku ja veelgi rohkem lisavarustust. Kvaliteetsema ja kauem kestva välgu saamiseks kontrollige kaamera tootja valikuid.

Kaugvälk

Võib-olla olete märganud, et mõne välise välklambi juurde kuuluvad kaugjuhtimiseks mõeldud sulgud ja kaablid – need võivad olla väga kasulikud erinevate nurkade alt valgustamiseks. Ja kuigi saate selleks kasutada välist välklampi, on väga kasulik kasutada teist välklampi, mida kasutada kaugjuhtimispuldina, mis aitab teil varje täita või heita kahest erinevast suunast.

Nagu kingavälgud, on ka kaugvälkudel palju erinevaid võimalusi ja hindu; Näiteks traadita välk Nwerwer 5500k 2.4G (60 dollarit) sisaldab välise toitepaketi jaoks kohandatavat välguhajutit ja laadijat, nii et selle jätkamiseks ei pea välklampi ühendama. Kõrge tundlikkusega päästik tagab ka välgu õigel ajal väljalülitamise.

Kui olete huvitatud kaamera välise välklambi hankimisest, kaaluge lisaks kaugvälklampile ka Altura Studio Pro (150 dollarit) komplekti, mis sisaldab kõike vajalikku: välklampi, kaugjuhtimispulti, kaugjuhtimispuldi kaablit ja hajutit.

Välk hajuti

Enamik väliseid välklampe on varustatud hajutiga, kuid isegi kui otsustate välist välklampi mitte osta, on kasulik kasutada objekti tugevaks valguse põrgatamiseks selle asemel, et otse väljaspool objekti. See on eriti hea valguse korjamiseks laest, kui pildistate siseruumides, kus välgu valgus võib olla väga ere.

Teie sisseehitatud välgu hajuti võib olla sama lihtne kui see 7 dollarit maksev Movo, mis lihtsalt libiseb teie kaamera juures ja asetab hüpikvälgu ette läbipaistva valge ekraani. Kui otsustate kasutada välist välklampi, mida ma soovitan, vajate midagi veidi keerulisemat.

Selle mudeli jaoks on mõned spetsiifilised hajutid, kuid võib-olla on parem minna ĂĽldise mudeli juurde, näiteks Softbox Neewer 8 “x 6” (9 dollarit). Riidest laotur sobib paljude väliste välkmudelitega ja on kaitstud takjapaelaga. Lihtne panna, maha võtta ja kasutada. Kui soovite mudelit, mis töötab konkreetse välkmudeliga, otsige lihtsalt “[modelo de seu flash] välguhajuti ”.

Monopood

Statiiv on kindlasti kaamera hädavajalik aksessuaar, kuid võite selle ümber käimiseks liiga suureks pidada. Kui soovite kaamera näiteks jalutama viia, võib statiivi kätte saamine olla vaev. Seal tulevad kasuks monopoodid.

Monopood on nagu statiiv, kuid kolme jala asemel on tal ainult üks jalg. See tähendab, et peate selle ikkagi oma käega stabiliseerima, kuid teil on vähem stabiilsust vähendavat kaamera värisemist kui sellel, mida te kaamerat hoiate. Pikemat säritust saate kasutada ilma statiivi kandmata.

Sarnaselt statiividele on ka monopoodide hind väga erinev, alates sellest 15 dollari suurusest Dolica mudelist kuni SIRUI 100 dollarise süsinikkiuduni. Nagu iga kaamera lisaseade, saate ka selle, mille eest maksate. Odavamatel mudelitel läheb hästi, isegi kui neil puudub kallimate raskeveokite valikute vastupidavus.

Aku pingutamine

Oma eelmises artiklis, milles käsitleti algajatele mõeldud peegelkaamera lisavarustust, soovitasin teil kaamera jaoks kaasa võtta täiendavaid patareisid, et te ei läheks kogemata tühja akuga põllule. Kui soovite kulutada veidi rohkem raha, võite investeerida aku haardesse, mis pikendab teie kaamera aku kasutusaega umbes 200% -ni selle praegusest mahust.

Aku käepide on suurepärane lisaseade, mis muudab oluliselt teie kaamera kuju ja kaalu, kuid võib hõlbustada ka vertikaalset pildistamist. Nagu näete ülaltoodud pildil, muudab aku pingutamine täiskaaderita kaamera umbes samaks kui tavaline täiskaader kaamera.

Nagu iga muu kaameramudelile omase elemendi puhul, otsige lihtsalt “[grip de bateria da câmera modelo]Ja hankige nimekiri Amazonist. Ăśldiselt pole taskukohase kolmanda osapoole mudeli leidmine nii keeruline: see Neeweri vertikaalne käepide, kus on ruumi kahele akule ja minu enda kaamera vertikaalne päästikunupp, maksab vaid 26 dollarit. See Andoeri käepide ilma päästikuta on vaid 17 dollarit. oluliselt odavam kui ametlik 270 dollari suurune Nikoni akuhoidik.

Filtrite kogu

Artiklis DSLR-tarvikud algajatele soovitan keermestatud polariseerivat filtrit. Kui soovite filtrites järgmisele tasemele liikuda, annab neutraalse tihedusega filtrikomplekt teile palju suurepäraseid võimalusi. See filter on maastikufotograafia jaoks hädavajalik, kuna see aitab saavutada sama särituse selge taeva ja tumedama esiplaaniga.

Juhtiva tootja Cokini kvaliteetne filtrikomplekt koos objektiiviadapteriga maksab 57 dollarit, mis on väga mõistlik paindlikkuse hulga eest, mille saate kolmest erinevast filtrist. Cokin on tööstusharu standard ja paljud teiste ettevõtete filtrid ühilduvad Cokini adapteriga, mis on hea. Kui otsite taskukohasemat võimalust, teeb Goja 20 dollari eest kolme kaskaadfiltri ja kolme mitmetasandilise filtriga adapterikomplekti.

Valmis tegutsema

Isegi mõne sellise lisaseadme abil saate oma fotograafia harrastamiseks palju paremini varustada. Kui teil on siseruumides paremate portreede tegemiseks välklambiga hajutaja, komplekt maastikufotograafia jaoks, välist välklamp igat tüüpi fotode jaoks, mida soovite pildistada, monopood suurema stabiilsuse tagamiseks või mõni muu siin loetletud lisavarustus, olete teel. õige fotograafia kvaliteedi parandamiseks.

Table of Contents