8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseks

See vana mobiiltelefon, mille kodus peatasite, võib olla lahendus mitmele probleemile teie elus

Nutitelefonide turg ei peatu kunagi: tundub, et iga kuu lansseeritakse uus seade ja see toob alati kaasa ka uue tehnoloogia.

Kokkupandava ekraaniga mobiiltelefon, 5G internet, mõne minutiga laaditav aku … seadme kättesaadavus on nii suur, et paljud inimesed tunnevad, et peavad oma telefoni välja vahetama, isegi kui kasutatav seade endiselt töötab.

Ja siis tekkis tupik: mida teha vana telefoniga uue ostmisel?

Ehkki ta on natuke vana, on häbi lihtsalt töötav nutitelefon prĂĽgikasti visata – eriti kuna neid saab endiselt kasutada muude funktsioonide jaoks.

Nii et siin on mõned võimalused, mida oma vana seadmega teha.

Muutke see universaalseks juhtimiseks

vana mobiiltelefon puldinaOma vana mobiiltelefoni saate kasutada kogu maja jaoks omamoodi universaalseks juhtimiseks

Iga aastaga muutub tehnoloogia järjest targemaks, sest telerid, külmikud, valgustid, helisüsteemid ja peaaegu kõik koduosad on Internetiga ühendatud ja kasutajate igapäevase elu hõlbustamiseks üksteisega suheldes.

Kuid üks asi, mis pole eriti nutikas, on viis, kuidas me seda tehnoloogiat kontrollime: kui sellel seadmel pole õigesti konfigureeritud hääletuvastust (ja portugali keeles ei tööta paljud kaubamärgid ikka veel emakeeles käskude tuvastamisega), võib see mõnevõrra olla kodus on raske kogu tehnoloogiale kohe juurde pääseda.

Sellest saab hõlpsasti mööda minna, muutes vanad telefonid omamoodi “universaalseks juhtimiseks”, jättes kõik vajalikud rakendused koduse seadmega ĂĽhenduse loomiseks – ja ainult need rakendused ja mitte midagi muud, sest see võimaldab teil kiiresti õige programmi leida.

igas olukorras.

Niisiis, kõik, mida peate oma kodus rakenduse kaudu juhtima (erinevate seadmete juhtimiseks võite kasutada sellist rakendust nagu iRule, alustades tulede võimsusest, helisüsteemist või isegi telerist vaatamiseks), teeb üks seade ja muretsemata selle nutitelefoni peamise mälu hõivamise pärast.

Kasutage kaamerat hästi

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseksVana mobiiltelefon võib olla valvekaamera või beebimonitor

Isegi kui te ei kasuta enam oma vana telefoni helistamiseks ega internetis surfamiseks, on hea võimalus, et sellel on töötav kaamera ja see võib paljudes olukordades tõesti kasuks tulla.

Ăśks neist on seadme muutmine turvakaameraks.

Kõik, mida peate tegema, on installida jälgimisrakendus ( Alfred on suurepärane tasuta näidis, mille leiate Androidi ja iOS-i jaoks) ning seejärel laske vanal seadmel koos rakendusega töötada, et kõik toimuv üles märkida.

Telefoni võite jätta kas siseruumidesse (näiteks selleks, et jälgida, kas teie koer rikub teie maja töötamise ajal) või õues (näiteks teie kodu sissepääsu juures toimuvate liikumiste salvestamiseks) ning rakendus lubab teil seda isegi mitte. lihtsalt salvestage pilt ja saatke see pilve serverisse, kuid saate ka igal ajal otse kaamerast piltidele juurde pääseda.

Teine võimalus on muuta oma kasutamata seade beebimonitoriks, sest peale otsepildi edastamise on rakendusel ka kahesuunaline helivalik, mis võimaldab teil mitte ainult kuulata, kui beebi nutma hakkab, vaid ka temaga telefoni teel proovimiseks rääkida. rahusta teda maha.

Muutke oma telefon kaasaskantavaks videomänguks

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseks

Saate muuta oma vana telefoni kaasaskantavaks videomänguks (Pilt: Esita)

Isegi kui teie vana telefon pole kõige võimsam, võib see olla väga kasulik seade neile, kellele vanad videomängud meeldivad.

Huvitav variant selleks on kasutamine Smartboy mobiilseade andma HĂĽperkin, adapter, mis muudab teie telefoni tõeliseks mängupoisiks – isegi Nintendo seadmete jaoks originaalkassette keerutades.

Neid tarvikuid saab veebis müüa umbes R $ 300 eest, mis teeb neist kollektsionääride jaoks parim valik (isegi kui mängimiseks on teil vaja Nintendo sülearvuti kassetti).

Kuid kui te ei soovi nii palju kulutada (või isegi ei taha millegile kulutada), on kauplustes palju tasuta vanu konsoolemulaatoreid Play pood ja Rakenduste poodja võimaldab teil mängida mänge, mis tähistasid teie lapsepõlve teie telefonis.

Lisaks on Segal terve rida klassikat Mega Drive’ist ja Master Systemist, mis on nutitelefonidele vabalt saadaval ja millel on pealkirjad nagu Sonic 2, Kuldne kirves ja Fantaasiatäht mis töötab viivituseta ka vanemates nutitelefonides.

Muutke oma telefon Google Home’iks

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseksUute seadmete ostmise asemel saate oma vanast mobiiltelefonist teha assistendi

Kui vana nutitelefon on Android, on seda väga lihtne muuta Google Home’i „Home” seadmeks.

Kõik, mida peate tegema, on veenduda, et kasutataval seadmel on uusim Androidi värskendus (nii et see tunneks ära „OK Google” häälkäskluse) ja saaks seejärel Bluetoothi ​​kasti – see võib olla ĂĽks lihtsamaid, nagu see rannamĂĽĂĽja tänavamĂĽĂĽja .

Mõlemad käes ja lihtsalt hoidke oma vana telefon karbiga Bluetoothi ​​kaudu ĂĽhendatud ja – voila! – Teil on kodus Google Home’i seade, millel on kõik sama funktsioon kui Google’i seadmel, kuid see on väga madal (ja see võib isegi tasuta välja tulla, kui teil on juba ka Bluetooth-kõlarit, mida te kodus ei kasuta).

Kasutage seda MP3-mängijana

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseksKasutamata mobiiltelefon võib olla suurepärane muusikapleier

Igaüks, kes kasutab alati ühistransporti, teab kahte asja: et te ei saa oma muusikale juurdepääsu saamiseks loota internetile (eriti kui peate minema metrooga) ja telefoni salvestatud esitusloendite jätmine võtab palju mälu.

Miks mitte jätta selleks oma vana seade?

Nutitelefoni peamise mälu kaalumise asemel saate oma vana telefoni omamoodi mp3-mängijaks muuta, jättes alles ainult rakendused, mida kasutate muusikale ja taskuhäälingusaadetele juurdepääsuks, nt Spotify või Deezer.

Peale ruumi vabastamise põhiseadmes võite salvestada varasemast rohkem muusikat, kuna kogu mälu on pühendatud muusika ja taskuhäälingusaadete salvestamisele, ilma et peaksite ruumi jagama suhtlusvõrgustike rakenduste, mängude, fotode ja videotega.

Kõige parem on see, et teie lemmikmuusikat enam ei hajutata, kuna telemarketingi robotid kutsuvad teid üles uue andmekava pakkumiseks.

Muutke oma vana telefon traadita hiireks

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseksSõltuvalt olukorrast võib vanast telefonist hiireks muutmine palju aidata

See on suurepärane näpunäide ajakirjanikele, disaineritele ja kõigile pöörduvatele ja liikuvatele professionaalidele, kes peavad kodust eemal asuva sülearvutiga töötama: laadige lihtsalt traadita hiire rakendus oma vanasse seadmesse alla ( Kaughiir on suurepärane tasuta võimalus ning saadaval Androidile ja iOS-ile), veenduge, et seade ja arvuti oleksid ühendatud samasse võrku ja kõik! Teil on juba traadita hiir, mis on valmis kuhugi minema.

Selle tehnika üks eelis on see, et võite telefoni jätta rahakotti või seljakotti ja kasutada seda alati, kui unustate enne kodust lahkumist endale tõelise hiire hankida.

Lisaks pole akut vaja kasutada ja isegi kui aku saab keset kasutamist otsa, ühendage lihtsalt allikas vooluvõrku ja jätkake tööga.

Mängige sõpradega jalgpalli

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseks

Vanale mobiilile kena kapriisi andmine, mis vihastab, on suurepärane teraapia

Üks võimalus, mida me siin pole tõstatanud, on see, et olete oma vana seadme peale nii vihane, et ei soovi seda millekski muuks kasutada.

Võib-olla on ta juba armetus olukorras, võtab helistamiseks viis minutit ja jõuab avaekraanile, kukub kokku iga kord, kui ta üritab suvalist rakendust avada, ja lõhenenud ekraaniga ning te pole mõnda aega seadmeid vahetanud, kuna teil pole selleks vahendeid ( $$$).

Sellisel juhul oleks hea viis kogu vana seadme vastu tekkinud viha vähendamiseks helistada mõnele lähedasele sõbrale jalgpalli mängima – ja kasutada telefoni pallina.

Reeglid pole tähtsad: värav haaval, kolm puudutust, hea, mis iganes.

Mis tegelikult loeb, on see, et seadme lĂĽĂĽes on oma olemuselt midagi terapeutilist, mis on juba ammu eksinud.

Tehke nõuetekohane utiliseerimine

8 loovat viisi vana telefoni kasutamiseks

Visake vana mobiiltelefon õigesse prügikasti, et see ei saastaks keskkonda

Kuid kui isegi kõigi pakutavate võimaluste juures leiate, et teie vana telefon on nii sügav, et see ei teeni muud kui prügikasti minekut, on oluline, et see utiliseerimine toimuks õigesti ja te ei viskaks seda ära. seade prügikasti.

Selle põhjuseks on asjaolu, et nende seadmete komponentides on rida elemente (nagu näiteks plii), mis on keskkonnale väga mürgised ning selle seadme olmejäätmetesse viskamine võib pinnast ja põhjavett peaaegu pöördumatul viisil saastata.

Seega, kui kavatsete oma telefoni tõesti prügikasti visata, pöörduge kõigepealt tootja klienditeeninduse poole, et teada saada, kus õige elektroonikakast on teie kodule kõige lähemal.

Tavaliselt aktsepteerivad volitatud jaemüüjad ja tehniline abi vanemaid mobiiltelefone nõuetekohaseks utiliseerimiseks, kuid mõnes linnas on elektroonika jaoks mõeldud spetsiaalseid jäätmehoidlaid võimalik leida kohtadest, kus on palju elanikke, näiteks supermarketites, pankades ja ülikoolides.

Kahtluse korral on alati seaduslik helistada tootjale ja küsida, kus asub lähim prügila, nii et te ei riski reisist ilma jääda.

Allikas: CNet, e-tsĂĽkkel