8 miljonit kasutajat installis pahavara sisaldavaid Play poe rakendusi

ESET-i uuringute põhjal selgus, et Play pood on olnud pahavara kampaania sait alates 2018. aastast. Küberturbeettevõte tuvastas 42 rakendust, mis nakatasid kasutajate seadmeid reklaamvara abil, kokku kaheksa miljoni installimise korral.

Turvafirma teatas rakendusest Google’ile, kes on sellest ajast alates eemaldanud. Kuid nagu ESETi teadlane Lukas Stefanko märgib, võib neid leida kolmandate osapoolte rakenduste poodidest. Eksperdid soovitavad kasutajatel, kellel on see veel installitud, see oma seadmetest võimalikult kiiresti eemaldada.

ESET teatas Google’ile 21 pahatahtlikust rakendusest, mis olid uurimise ajal veel Play poes

krediit: ESET

“Data-title =” ESET teatas Google 21-le uurimise ajal endiselt Play poes olnud pahatahtlikest rakendustest – 8 miljonit kasutajat installis pahavara sisaldavaid Play poe rakendusi – SAPO Tek “> ESET teatas Google'ile 21 pahatahtlikust rakendusest, mis olid uurimise ajal veel Play poes krediit: ESET

Pahatahtlik tarkvara, mis on tuntud kui Android / AdDisplay.Ashas, ​​on loodud märkamatuks jäädes soovimatute reklaamide, sealhulgas petlike reklaamide, kogemata kudemise ajal. Reklaamvara sisaldavad rakendused koguvad teavet ka kasutajate seadmete kohta nende teadmata.

ESETi ekspertide sõnul lähevad pahatahtlikud rakendused mööda Google’i turvamehhanismidest, lĂĽkates näiteks reklaamide kuvamisega edasi. Ohvri segadusse ajamiseks proovib reklaam edastada seaduspärase tarkvarana, kehastades Facebooki või Google’i logo.

Reklaamvara tekitab ESETi poolt avastatud rakendustes jäljendusi seaduslikest ettevõtte logodest

krediit: ESET

“Data-title =” Reklaamvara paneb ESETi leitud rakendused kehastama seaduslikke ettevõtte logosid – 8 miljonit kasutajat installis pahavara sisaldavaid Play poe rakendusi – SAPO Tech “> Reklaamvara tekitab ESETi poolt avastatud rakendustes jäljendusi seaduslikest ettevõtte logodest krediit: ESET

Uuringute põhjal võib leida, et pahavarakampaania taga on Vietnami õpilane, kes töötab Androidi jaoks rakendust. Ilmselt olid tema esialgsed kavatsused karjääri alguses ebaausad. Kuid arendajad hakkavad oma kasumitesse lisama pahatahtlikku tarkvara, et suurendada oma kasumit.