802.11ay WiFi-d, tulevast iPhone’i, saab ĂĽhendada „Apple Glasses“

Eelmisel nädalal rääkisime siin neist kuulujuttudest “IPhone 12” (või kuidas iganes seda nimetatakse) varustatakse uue WiFi-standardiga 802.11ay – mitte praeguse Wi-Fi 802.11axi (paremini tuntud kui Wi-Fi 6) asendajana, vaid pĂĽhendunud täiendusena muud tĂĽĂĽpi ĂĽhendustele, kuna standardil on lĂĽhike tööulatus ja see töötab palju kõrgemal sagedusel (60GHz) .

Sest hiljuti toimetaja alates Macworld, Jason Cross, saabus teooria uue standardi (võimaliku) rakendamise põhjustest tulevastes iPhone’ides: “Ă•unaklaasid”.

Apple’i kuulsaid liitreaalsuse prille ĂĽmbritsevad endiselt väga peened kuulujutud – meil pole ĂĽhtegi konkreetset tõendit Apple’i tootmistestide, prototĂĽĂĽpide või isegi vestluste kohta. Või pigem: meil on mitu patenti, sealhulgas hiljutine, mis kirjeldab funktsiooni, mis avab iPhone’i silma lähedusseadmega.

Igatahes – fakt on seal, kus on suits, seal on tuli. Cupertino hiiglast huvitab liitreaalsuse (AR) võlu rohkem kui kunagi varem ning täielikult tehnoloogiale keskenduva kantava seadme turule toomine ei paista keskpikas perspektiivis ettevõtte jaoks kõverast väljas olevat.

Crossi sõnul on 802.11ay Wi-Fi võimalik saabumine väga selge vihje plaanidele, mis Appleil oma tulevaste prillide osas on. Põhjus on lihtne: selles mustris võib ĂĽhendus jõuda kiiruseni väga kõrge (peaaegu 40x kõrgem kui „tavaline” Wi-Fi 6 standard), mis on kriitiline tegur iPhone’i ja „Apple Glasses“ vahelises suhtluses – nii palju teabe saatmine ja vastuvõtmine ilma maha jätma või mõni muu probleem nõuab väga kiiret ĂĽhendust.

Kuna iPhone’id ja prillid on alati käe-jala juures, pole vaja kasutada kaugĂĽhendust, mis muudab WiFi 802.11ay ĂĽhenduse veelgi soodsamaks.

Seetõttu on meil nutitelefoni ja okulaarse seadme vahel omaette side – lisaks Wi-Fi / Bluetooth / ĂĽlilairibale – suure kiirusega ja väga väikese latentsusega. See võimaldaks Apple’il teha näiteks peaaegu “tĂĽhjad” klaasid, kerged ja silmatorkamatud, kuna tegelikult on peaaegu kogu nende töötlusvõimsus iPhone’is.

Lõppude lõpuks peame ootama ja vaatama. Kui need on olemas, ei avalda Apple kindlasti „Apple Glasses“ prille 2020. aastal (või isegi 2021. aastal), seega on 802.11ay WiFi lisamine „iPhone 12“ palju esialgsemaks ettevalmistuseks kui miski muu. – või kes teab, mõni muu kasutatav tehnoloogia “AirTags”. Näitab ainult aeg.

Cult of Maci kaudu