85 miljonit last õpib Minecrafti abil programmeerima

Kui programmeerija Markus Persson indie-mängu Minecraft turule tõi, ei osanud ta kaugeltki arvata, et temast saab miljonär, mĂĽĂĽes oma ettevõtte Mojang Microsoftile “ainult” 2,5 miljardi dollari eest. Kuid kindlasti ei arvestata mängude kui võimsa õpetamisvahendi kasutamisega: 85 miljonil lapsel oli esimene kokkupuude programmitööga populaarse mängude kaudu.

Aastal 2015 liitus Microsoftiga arvutiteaduse õpetamisele pühendatud algatus Code.org ja sai esimestena Minecrafti klassiruumis õppevahendina kasutusele. Kolm aastat hiljem on tulemused nähtavad ja enam kui 85 miljonit last on õppinud programmeerimise põhitõed.

Paljud koolid on kasutusele võtnud Code.org-programmi, kasutades Minebrafti ühiselt algebra, keemia või ajaloo ideede õpetamiseks. Õpetajad ütlesid, et mängu esteetilise olemuse tõttu äratasid õpilaste huvi äratuntavate tegelaste, universumi ühiste elementide ja nende vastavate helide olemasolu, mis pani neid tunni eesmärkidele keskenduma. Tõsi on see, et programmeerimisest on saanud koolides üks populaarsemaid klassiväliseid tegevusi.

Allolevast videost saate vaadata maailma mõjukamate programmeerijate, teiste seas digitaalse maailma tegelaste seas Bill Gatesi (Microsoft), Mark Zuckerbergi (Facebook), Jack Dorsey (Twitter) iseloomustusi arvutiprogrammeerimise olulisuse kohta.