9 näpunäidet oma WordPressi saidi SEO parandamiseks

Teil on oma WordPress installitud, teema konfigureeritud ja sisu regulaarselt avaldatud. Kuid siiani pole Google’i esimesel lehel midagi ilmunud. See võib juhtuda mitmel põhjusel ja selles artiklis keskendume teie veebisaidi SEO-le vajalikule tööle.

SEO (otsingumootori optimeerimine) või portugali keeles otsingumootori optimeerimine on strateegia, mis, nagu nimigi ütleb, töötab teie sisu optimeerimiseks, et see vastaks paremate otsingumootorite heade tulemuste saamiseks vajalikele paremusjärjestuse kriteeriumidele.

Kuigi selles postituses esitatud sisu on kasulik kõigile publikutele, keskendutakse algajale publikule, nii et me ei süvene igasse teemasse.

Eelkõige peab otsingumootorite edetabelis hea positsiooni saamiseks olema teie sisu väga hästi kirjutatud ja vastavusse viidud konkreetse niši või eesmärgiga, nii et see vastaks üldsuse ootustele.

Otsige oma sisuga seotud märksõnu

Pole mõtet sisu luua, vastates küsimustele, mida inimesed otsimootoritest ei otsi. Seega on ideaalne teha märksõnaotsing, et keskenduda publiku peamistele kahtlustele, suurendades seeläbi teie leidmise võimalusi ja sisu asjakohasust.

Selles protsessis võivad teid aidata mitmed teenused:

  • Ubersite ettepanek: See on tasuta tööriist, mille on loonud tuntud SEO spetsialist Neil Patel. See aitab teil analĂĽĂĽsida konkreetseid märksõnu, kontrollida otsingute arvu, järjestamise keerukust, seotud märksõnaideid ja muid tööriistu;
  • Avalik vastus: Selle teenuse abil saate määratleda keele ja sisu ning pakutakse piiramatul arvul otsingutermineid, mis võivad anda teile ideid sisu kohta;
  • Google’i märksõnade plaanija: See märksõnade planeerija on eriti hea, kuna seda haldab sama ettevõte, mis vastutab maailma suurima otsingumootori eest: Google. Selle tööriista kaudu näete antud märksõna keskmisi igakuiseid otsinguid, lisaks konkurentsi taset ja isegi Google Adwordsi kaudu reklaamimise hinda.

Optimeerige oma veebisaidi kiirust

Kiirus pole veebisaidi SEO analüüsimisel ainus prioriteet, kuid see on kahtlemata üks olulisemaid. Kui saidi laadimine võtab kaua aega, on lugejate võimalus lehelt lahkuda väga suur, peale selle, et see mõjutab otsimootorites järjestust.

Vaikimisi töötab WordPress dünaamilise sisuga, esitades pangale taotluse iga kord, kui uus kasutaja sisule juurde pääseb. Lisaks sellele, et teie server lubab sama sisu uuesti ja uuesti kuvada, võib see teie veebisaidi laadimisaega võtta kauem, kui peaks.

Selle lahenduseks on vahemälu pistikprogrammi kasutamine, mis salvestab teie lehe staatilise versiooni kasutajatele kuvamiseks. Selle jaoks on mitu pistikprogrammi, näiteks WP Super Cache, WP Fastest Cache, W3 Total Cache, et nimetada vaid mõnda. Tehke oma testid ja vaadake, milline neist on teie hostimisel parem.

Baasi andmiseks on siin mõned suurepärased tööriistad veebisaidi toimivuse testimiseks: Google PageSpeed ​​Insights, GTmetrix ja Pingdom Website Speed ​​Test.

Optimeerige oma veebisaidi pilte

Teie veebisaidi pilt on sama oluline kui teie tekst. Kvaliteetsete piltidega sisu edastatava sõnumi illustreerimiseks tekitab palju tõenäolisemalt seotust kui puhta tekstiga sisu.

Piltide optimeerimise pistikprogramm, näiteks EWWW Image Optimizer, aitab teil vähendada piltide suurust, lisaks teisendada need moodsamasse vormingusse nagu Webp, mida Google ja muud otsingumootorid palju paremini näevad.

Samuti lisage alati oma sisu märksõnad pildifailide nimedesse, kirjeldustesse ja alternatiivsesse teksti, sest ka Google kontrollib neid andmeid.

Kasutage CDN-i

Teie veebisait on hostitud kindlas geograafilises asukohas ja mida kaugemal on teie kasutajad sellest asukohast, seda suurem on laadimisaegade erinevus. Kasutajate kohese juurdepääsu tagamiseks olenemata nende geograafilisest asukohast maailmas, on olemas teenus nimega CDN (sisulevi võrk).

See, mida CDN teeb, on teie veebisaidi sisu staatiliste koopiate kopeerimine kogu maailmas levinud serverites, muutes juurdepääsu sõltumata asukohast kiiremaks.

Cloudflare on selles segmendis kõige populaarsem ettevõte, kuna see pakub kvaliteetseid CDN-sid tasuta. Lisaks CDN-ile on neil mitmeid muid teenuseid, nagu tasuta SSL, kaitse toore jõu rünnakute eest ja mitmed muud funktsioonid.

Vaikimisi on WordPressil olemas püsilingi struktuur, kus aasta, kuu ja isegi päev enne postituse nime URL-i sisestamist. Kuigi see on mõnel juhul kasulik, eriti uudiste käsitlemisel, pole see enamasti siiski parim viis.

Sõbralikuma URL-i saamiseks minge aadressile Seaded -> Püsilink ja sees Üldised seaded, valige suvand Postituse nimi. See muudab teie URL-id inimesele loetavaks ja aitab teil liiklust juurde saada.

Oma SEO parandamiseks kasutage sõbralikke linke

Ärge unustage teha igale kirjutatud postitusele isikupärastatud püsilink, proovige URL-e muuta lühemaks ja pöörata suuremat tähelepanu oma sisus olevatele märksõnadele.

Kasutage SEO pistikprogrammi

Kuigi WordPress on oma loomulikul viisil suurepärane, pole mõnda SEO-strateegias palju abistavat funktsiooni lihtne konfigureerida, nii et pistikprogrammi installimine selleks võib palju aidata.

Ehkki see ei mõjuta otseselt teie saidi järjestust, aitab SEO pistikprogramm tuvastada sisus olevad punktid, et muuta see otsingusõbralikumaks, näidates lisaks mõnele teisele näpunäidetele ideaalset sõnade arvu, subtiitreid ja märksõnade kordusi.

SEO pistikprogramm, mida me Diolinuxis kasutame, on Rank Math SEO, kuna see on väga terviklik ja sisaldab võimsaid tööriistu kirjutatava teksti analĂĽĂĽsimiseks, lisaks sellele, et sellel on sisseehitatud linkide ĂĽmbersuunamise funktsioon, täielik veebisaidi analĂĽĂĽs ja isegi Google’i veebimeistrite tugi.

Teine suurepärane võimalus on turu suurim SEO pistikprogramm Yoast SEO, millel on väga tugev baas ja mis on praegu turul kümme aastat täis. Sellel on ka tasulises versioonis mitu funktsiooni, näiteks märksõnade optimeerimine, loetavuse analüüs ja mitmed muud tööriistad.

Looge saidikaart

Saidiplaan on seeria faile, mis teavitavad otsijaid teie saidi ülesehitusest, lisaks sellele, et teavitate teid iga kord, kui lehte värskendatakse, näiteks uute postituste korral.

Otsingumootorite jaoks on väga oluline teie sisu korralikult indekseerida, eriti kui teie saidil on palju lehti, näiteks e-kaubandus, uudisteportaalid või mitu ajaveebi.

Saidikaarte on võimalik luua käsitsi, kasutades XML-vormingut, kuid kõige soovitatavam viis on pistikprogrammide kaudu, kuna neid värskendatakse automaatselt, kui teie saidile ilmuvad uued lehed. Suurematel SEO pistikprogrammidel nagu Rank Math SEO ja Yoast SEO on see funktsioon juba olemas.

Kasutage Google’i teenuseid

Google’i otsingumootoris pole midagi paremat järjestada kui selle teenuste kasutamine, eks? Kuigi see pole kohustuslik, on need suurepärased tasuta tööriistad, millest te ei tohiks loobuda.

Google Search Console’i ​​kaudu saate kontrollida oma saidi erinevaid mõõdikuid, nagu mobiilseadmete kasutusmugavus, välised lingid, AMP-tehnoloogia tugi ja lisada SEO pistikprogrammi loodud saidikaart.

Google Analyticsi abil analüüsitakse teie saidile juurdepääsu ja selle kaudu on võimalik teada saada, millistele lehtedele kõige rohkem juurde pääseti, milliste seadmete, operatsioonisüsteemi kaudu ja isegi kust kasutajad tulid.

Töölingi loomine

Linkide loomine on SEO strateegia, mille käigus luuakse sisemised ja välised viitestruktuurid (lingid), et näidata otsingumootoritele, et teie sait on antud õppeaines asjakohane.

Välised lingid tuleks luua orgaanilisel ja loomulikul viisil, kuna Google saab tuvastada, kui ta seda strateegiat kuritarvitab, ja mõnel juhul karistab see lõpuks teie asetust.

Lisage oma sisule alati siselinke, mis viivad teie enda saidi muude artikliteni, kui need on praeguse sisuga seotud. Ärge unustage lisada ka väliseid linke, osutage ettevaatlikult kvaliteetsetele allikatele.

SEO on igapäevane võitlus

WordPressi ja SEO-ga töötamine võtab palju vaeva, kuid see võib olla väga kasulik. Lisaks mitmesugustel eesmärkidel hästi vormitavale platvormile on selle kaudu võimalik saavutada sensatsioonilisi tulemusi.

Kas teate neid näpunäiteid? Kas teil on strateegiat, mida kasutate jagamiseks? Jäta kommentaar!

Järgmine!