A12 Bionic kiip võib olla isegi võimsam kui Apple ütles

Kui mäletate viimast detaili peaesineja Apple mäletab kindlasti aega, kui ettevõte hakkas rääkima oma uuest mobiiltelefoni kiibist A12 Biooniline, mis on täiendav iPhone XS, XS Max ja XR. Komponentides toodud mitmete uudiste ja täiustuste hulgas märgib ettevõte, et see on umbes 15% võimsam kui tema eelkäija A11 Bionic, mis täiendab iPhone 8, 8 Plus ja X. Ühe eksperdi sõnul võib Apple selles hinnangus siiski tagasihoidlik olla.

Spetsialist on antud juhul Andrei Frumusanu, pärit AnandTech – sait, mis on tuntud uute tööriistade ja tehnoloogiate väga tehnilise ja põhjaliku analĂĽĂĽsi poolest. Selles iPhone’i ja XS Maxi põhjalikus ĂĽlevaates paljastab Frumusanu lehel ja lehel kõik A12 Bionicu uudised võrdlusalus, testid ja võrdlused jõudsid väga julgustavate järeldusteni.

Täielik analĂĽĂĽs on lõbus neile, kellele meeldib tehniline osa ja numbrid (ja muidugi neile, kes oskavad inglise keelt), kuid siin on mõned tipphetked. Ma ĂĽtleksin, et kõige muljetavaldavam on see, et uus Apple’i kiip võib tegelikult olla umbes 40% eelkäijatest tugevam – palju rohkem, kui Apple ĂĽtleb. Mõnel juhul võib see uuendamine olla veelgi parem ja protsessor võib saavutada ĂĽhtlase jõudluse arvuti kiip.

Apple’i turundusosakond on siinsete paranduste osas tagasihoidlik, kui tegemist on umbes 15% -ga – paljud protsessid näevad jõudluse kasvu, mis eeldan, et olen 40% vahemikus, teatud juhtudel veelgi suurem. Apple’i protsessorid on muutunud nii võimsaks, et parimatest töölauaprotsessoritest oleme vaid mõne marginaaliga allpool; on huvitav näha, kuidas see järgmise paari aasta jooksul areneb ja mida see Macide jaoks tähendab.

Keskmine põhineb võrdlusalus SPECint2006 (mis analĂĽĂĽtikute sõnul arvestab protsessorile skooride määramiseks suuremat ja keerukamat andmekogumit) on A12 Bionic eelkäijast 24% parem. Energiatõhusust parandatakse 12%, ehkki uus kiip kulutab intensiivsete ĂĽlesannete täitmiseks veidi rohkem energiat – A12 saavutab keskmise hinnangu 3,64 W, A11 aga umbes 3,36 W.

A12 Bionicu kiibi seesTervitage soolestikku. B12 A12 | Pilt: AnandTech

Kõigis mõõtmistes edestavad uued Apple’i protsessorid Androidi maailma suuremaid konkurente, nagu Samsung Exynos 9810, Qualcomm Snapdragon 845 ja Huawei Kirin 970. Aion Bionic osutub jõudluse ja energiatõhususe poolest kõigist paremaks kõigis stsenaariumides – vastavalt analĂĽsaatorile, sobitades jõudluse tasemele. kasutatud Apple’i kiipide kasutegur on umbes kolm korda suurem.

Kiidetakse ka kiibi graafilist jõudlust, kuid reservatsioonidega:

GPU-de osas on Apple’i lubatud jõudluse kasv lubatud arvude piires ja isegi ĂĽle nende, kui peame jõudlust säilitatuks. Uus GPU näib olevat variatsioon eelmise aasta kujundusest, kuid neljanda sĂĽdamiku lisamine ja põhjalik sissejuhatus mälu tihendamise piirkonda võimaldab jõudlusel tõusta uutele kõrgustele. Negatiivne kĂĽlg on see, et minu arvates peaks Apple selle ĂĽle vaatama võta aeglasemalt – ja mitte selles mõttes, et seda tuleks rakendada harvemini, vaid et graafikaprotsessorit tuleks sagedamini aeglustada või isegi piirduda jõudluskõvera lõpuga, arvestades, et see kulutab hasartmängu seansi algusminutite jooksul palju energiat ja kuumutab seadet ĂĽle.

Ăśldiselt avaldab see analĂĽĂĽs uute Apple’i kiipide jõudlusest väga suurt muljet – ja selles pole absoluutselt mingit eriarvamust: kui on valdkond, kus Apple on aasta-aastalt isegi vähem viljaka loovuse perioodil ootusi ĂĽletanud, on protsessorid ise. Kui see ei eruta teid Cupertinos arvutite tuleviku pärast, ei tea ma, mida saate veel teha.

MacRumorsi kaudu