Aafrika: jahimehed röövivad Lindberghi fondi uusi droone

Kuigi salaküttimise vastu võitlemises osaleb mitmeid organisatsioone, pöördub Lindberghi fond oma missiooni tõhustamiseks mitmesuguste tehnoloogiate poole.

Kuigi mitte hiljuti, on valitsusvälistel organisatsioonidel juba olemas “lendavad” droonid, mida on kasutatud lendamiseks ja loomade elupaikade jälgimiseks, keda see nähtus sageli rĂĽnnab. Näiteks elevandid ja ninasarvikud kuuluvad nende hulka.

Need seadmed on osutunud hädavajalikuks abivahendiks jahimeeste eemalhoidmise ülesande täitmisel, kuid tehnoloogia abil on võimalik tulemusi täiustada. Uue partnerluse loomisega süvaõppele spetsialiseerunud ettevõttega Neurala varustab organisatsioon oma droone tehisintellekti tehnoloogiaga, mis võimaldab neil kosmoses tuvastatud elemente ära tunda.

Nagu Neurala kirjutas, on praktikas mõte probleemi lahendamiseks kiiremini tegutseda. Elevantide, ninasarvikute ja jahimeeste kiire automaatse tuvastamise korral peab tehisintellekt suutma tegutseda reaalajas, hoiatades maavägesid viivitamatult konkreetsetele piirkondadele lähenemast.

Neurala tegevjuht Massimiliano Versace kirjutas oma avalduses, et “see on ĂĽks parimaid näiteid selle kohta, kuidas tehisintellekti tehnoloogia võib olla kindel elujõud”. “Meil on väga hea meel teha koostööd Lindberghi fondiga selle ainulaadse partnerluse nimel ja annetada oma tarkvara eesmärgile, mis on nii väärtuslik, et see on liikide säilitamine.”