Aasta ajakiri 2018: piiramatu ja peaaegu kahekordse ekraaniga nutitelefon

Mõne aja pärast, millel pole midagi tavapärasest erakordset, toob 2018. aasta disaini osas nutitelefonidesse mõned uudised. Võime öelda, et see on kasvav kasvutrend, mis avaldub tähistustes “XL” ja “Plus” või “+”, viidates seadme enda suurusele ja mis hakkab ekraanile keskenduma.

Võime öelda, et esiteks on see “servade – või pigem nurkade – silumine”, et anda pikendustunne. Lõpmatus on tegelikult saabunud sälguga. Mõistet „raamita”, mille eesmärk on minimeerida kaamera olemasolu ekraanil, et saada kasutatavam pildiala, hakkas Essential PH-1-s nägema Androidi looja Andy Rubin, saades hoogu iPhone X turule toomisega, veel 2017. aastal.

Sellest ajast alates on Apple’iga liitunud mitu tootjat, mis on tänavu trendiks osutunud. Huawei, LG, Asus, Motorola ja isegi Nokia on mõned neist, kes on kontseptsioonidele panustanud ja täna oma mudeleid näidanud.

Siiski on hakanud näitama muid alternatiive, mis lubavad ekraani jätkuvat laiendamist või selle teistsugust muutmist. Lood sälku paremale nihutamisest – või teise sälgu lisamisest – näivad järgmine suundumus olevat tork.

Idee esitasid sellised tootjad nagu Samsung ja Huawei. Lõuna-Korea lubas ja on täitnud, teatades mõned päevad tagasi oma Infinity-O ekraaniga Galaxy A8-st, viidates selle lahenduse aukule ilma positsioonita. Telefon ilmus Hiina Hiina veebipoes. See tähendab, et ekraaniklaas lõigatakse kaamera mahutamiseks ümmarguse kujuga lahenduses, mis vabastab pildiala veelgi.

Just jõulude ajaks kiusas Huawei nutitelefoni mudelit, mis näitab ekraani ümmargust auku, mis on paigutatud vasakusse ülanurka, nagu paljastas Ice Universumi kasutaja Twitteri sõnum ja mida nähti Hiina sotsiaalvõrgustikus Weibo.

Kuid peale sälgude ja aukude võib nutitelefoni disain lähikuudel veelgi muutuda. Lubadus ekraani kokku panna pole uus, kuid viimasel ajal on heli paranenud. Ăśha rohkem kaubamärke teatab oma kavatsustest selles osas – konkreetsemate patentide ja plaanide seas -, sealhulgas Samsungi hoolitsemisel selle eest, et neil oleks mudel valmis. Kuid on ka ideid kahe ekraaniga telefonide jaoks.

Kui disain kõrvale jätta, on teel nutitelefonideni muid funktsioone ja “potentsiaali”. Mõned neist pakuvad 5G saabumist. Ja selle jaoks on juba lubadusi tehtud mõõtude järgi, jällegi „arenenud“ Samsungi ja ka Huawei puhul. Võrgustikku testitakse kogu maailmas ja Portugalis on Vodafone Qualcommi prototĂĽĂĽbi “haakinud”.

Ja kui ekraan on kokku pandud ja nutitelefon on 5G võrguga ĂĽhendatud, võib järgmine “suur stseen” olla hologrammi loomine. Kuid oleme siin 2019. aastal, et teada saada …