contador gratis Saltar al contenido

AC19: Iraani "kahtlane" rakendus koronaviiruse tuvastamiseks eemaldati Google Play arvutist

tek ac19

Iro valitsus on käivitanud rakenduse, mis arvatakse aitavat riigis koronaviiruse juhtumeid tuvastada ja seeläbi vähendada haiglate survet. AC19 rakendust, nagu seda dubleeriti, süüdistati valitsuse endalt rämpsposti saatmises, mis pani paljud arvama, et see oli toiming inimeste jälgimiseks nende isikuandmete ja geograafilise asukoha kaudu.

Kindel on see, et vastavalt Zdneti edusammudele on Google rakenduse poest eemaldanud, isegi põhjust selgitamata. Arvatakse, et see rakendus on eksitav, kuna viirusi ei saa rakenduse kaudu tuvastada. Kuid Androidi pahavarauurija Luke Stefanko tegi väljaande palvel rakenduse analüüsi ja oletas, et tal pole ühtegi tüüpi õelvara ega troojalast.

tek ac19

Rakendus, mida laaditakse endiselt alla 4 miljonit korda (vastavalt teabe- ja tehnoloogiaministri MJ Azari Jahromi sõnumile), palub kasutajatel vastata koroonaviiruse sümptomeid puudutavatele küsimustele. Inimene ise saatis inimestele rakenduse installimiseks mass-SMS-i. Tuleb arvestada, et praegu on riigis koronaviiruse tõttu surnud 354 inimest ja 9000 positiivset juhtumit.

Selle rakenduse on tootnud nutika maa strateegia ettevõte Iraani valitsuse tiiva all. Ettevõte on tuntud sotsiaalsete võrgustike rakenduskloonide nagu Telegram abil, mis on seotud pahatahtlike failide levitamisega ja mis on välja töötatud Iraani salateenistuste juhtimisel. Kõigi kahtluste põhjuseks on õelvaraga ettevõtete ühendamine.

See rakendus on saadaval isegi väljaspool Google'i poodi APK kaudu oma veebisaidil.