Academia MyPolis: Digiprojekti eesmärk on muuta Oeirase koolid kodakondsusakadeemiateks - Arvutid

Academia MyPolis: Digiprojekti eesmärk on muuta Oeirase koolid kodakondsusakadeemiateks – Arvutid

Kui eraldamine COVID-19 pandeemiast muutis koolides õppetöö vormingut, sai kaugõpe digitaalse meedia kaudu palju jõudu. Oeirase vald kasutab seda pakendit tehnoloogia olemasolu tugevdamiseks koolides, võttes esmajärjekorras arvesse haridussekkumist. Eesmärk on selge: muuta selle piirkonna õpilased riigi parimateks.

Oeirase vald on pühendunud selliste projektide ja algatuste arendamise toetamisele, mis aitavad koos koolidega kaasa haridusministeeriumi õppekava juhendis püstitatud eesmärkide saavutamisele ja ületamisele, millele on viidatud avalduses.

Isaltino Morais'i juhitav koda nõustus seega toetama 33 099 eurot seitsmele koolirühmale ja ühele rühmale kuuluvale koolile, kes kavatsevad rakendada MyPolis Academia projekti. Selle digiprojekti eesmärk on muuta koolid kodakondsusakadeemiaks kõigi kodakondsus- ja arenguklasside töövahendina.

Selle projekti eest vastutab Spot Games – ettevõte, mis vastutab õppeprotsessi mängimise eest klassiruumis mängude tutvustamise kaudu. Brauseri ja mobiilseadmete jaoks loodud rakendus, mille eesmärk on tuua kodakondsus 21. sajandisse, mis premeerib poliitikuid ja kodanikke osalemise eest. See projekt on kooskõlas hariduse peadirektoraadi (DGE) inimõiguste, kultuuridevahelise hariduse, meediahariduse ja muude ĂĽksustega.

Projekt suunatakse põhihariduse 3. tsüklisse, keskendudes 8. aastale, mille õppekavas on teema „Kodakondsus ja areng“. Nagu mainitud, liitusid sellel 2019/20 õppeaastal projektiga 39 klassi 8 erinevast valla koolirühmast.