ACAPOR tegeleb failide jagamise saitide uue protsessiga

Justiitspolitsei teatas eile Portugali kultuuri- ja meelelahutustööde audiovisuaalsete kaubandusliidule, et ta teeks Wareztuga veebisaidile esitatud kaebuse kontekstis avalduse.

Autoriõigusega kaitstud sisu jagamise veebisait oli üks esimesi, mille sihtotstarbeline oli ühingu sisupiraatluse vastane kampaania ja mis on läbinud mitu kaebust avaliku ministeeriumile.

Selle hagi konkreetsel juhul esitati kaebus eelmise aasta novembris ja see oli suunatud teisele identsele platvormile Oxe7, mis kokku koos WarezTuga külastas 400 000 korda päevas.

Mõlemad saidid on endiselt aktiivsed. Esimene erineva nimega (ilmselt Piratatuga), teine ​​sama nimega ja nüüd jälle avatud registreerimisega.

Järgmine loend ACAPORi loendis

Vahepeal jätkub ühingu piraatlusevastane kampaania ja järgmisel nädalal peab ACAPOR esitama võimudele veel ühe kaebuse, seekord on sihtmärk Ve-on veebisait, teine ​​platvorm autoriõigustega kaitstud sisu kättesaadavaks tegemiseks.

Ühing on töötanud teise protsessi kallal, mis enam ei edene, kuna asjaomased saidid on suletud. Sihtmärkideks on Putfilm ja teaduspensionärid.

Sel nädalal teatas ACAPOR partnerlusest kahe Brasiilia ühendusega, mille eesmärk on edendada teabevahetust kahe riigi üksuste vahel ja tõhustada piraatlusevastast võitlust.

Brasiilia veebisaidid on piraatide sisu otsivate Portugali Interneti-kasutajate jaoks teine ​​valik. Esimene võimalus on üleriigiline veebisait, mis on ka oma tegevuses ühingu prioriteet.

ACAPORi partnerühingud on Associação Antipirataria Cinema e Música ja União Brasileira de Vídeo. Esimesel on tegevused, mis on rohkem suunatud sektori valitseva poliitika mõjutamisele, teises otseselt turul tegutsemisele ja piraatlusega võitlemisele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira