ACAPOR tegeleb failide jagamise saitide uue protsessiga

Justiitspolitsei teatas eile Portugali kultuuri- ja meelelahutustööde audiovisuaalsete kaubandusliidule, et ta teeks Wareztuga veebisaidile esitatud kaebuse kontekstis avalduse.

Autori√Ķigusega kaitstud sisu jagamise veebisait oli √ľks esimesi, mille sihtotstarbeline oli √ľhingu sisupiraatluse vastane kampaania ja mis on l√§binud mitu kaebust avaliku ministeeriumile.

Selle hagi konkreetsel juhul esitati kaebus eelmise aasta novembris ja see oli suunatud teisele identsele platvormile Oxe7, mis kokku koos WarezTuga k√ľlastas 400 000 korda p√§evas.

M√Ķlemad saidid on endiselt aktiivsed. Esimene erineva nimega (ilmselt Piratatuga), teine ‚Äč‚Äčsama nimega ja n√ľ√ľd j√§lle avatud registreerimisega.

Järgmine loend ACAPORi loendis

Vahepeal j√§tkub √ľhingu piraatlusevastane kampaania ja j√§rgmisel n√§dalal peab ACAPOR esitama v√Ķimudele veel √ľhe kaebuse, seekord on sihtm√§rk Ve-on veebisait, teine ‚Äč‚Äčplatvorm autori√Ķigustega kaitstud sisu k√§ttesaadavaks tegemiseks.

Ühing on töötanud teise protsessi kallal, mis enam ei edene, kuna asjaomased saidid on suletud. Sihtmärkideks on Putfilm ja teaduspensionärid.

Sel n√§dalal teatas ACAPOR partnerlusest kahe Brasiilia √ľhendusega, mille eesm√§rk on edendada teabevahetust kahe riigi √ľksuste vahel ja t√Ķhustada piraatlusevastast v√Ķitlust.

Brasiilia veebisaidid on piraatide sisu otsivate Portugali Interneti-kasutajate jaoks teine ‚Äč‚Äčvalik. Esimene v√Ķimalus on √ľleriigiline veebisait, mis on ka oma tegevuses √ľhingu prioriteet.

ACAPORi partner√ľhingud on Associa√ß√£o Antipirataria Cinema e M√ļsica ja Uni√£o Brasileira de V√≠deo. Esimesel on tegevused, mis on rohkem suunatud sektori valitseva poliitika m√Ķjutamisele, teises otseselt turul tegutsemisele ja piraatlusega v√Ķitlemisele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira