AdBlock Plus aktsepteerib Google’i ja Microsofti raha reklaamide blokeerimise eest

Mis on halvim, mis võib juhtuda ettevõttega, kes võlgneb suurema osa tulust oma veebireklaamiärile? Reklaamide blokeerimise tööriistad on esile kerkinud ja muutunud väga populaarseks. AdBlock Plus on mõne suurepärase tehnika “õudusunenägu”, kuid juba “sõpruse” ostmise keskel.

Financial Timesi uurimise kohaselt on Google’il, Microsoftil, Amazonil ja Taboolal ettevõttega AdBlock Plus teenuse taga finantslepingud. Väidetava 30% blokeerimata reklaamitulude tasumise kaudu peab leevendussĂĽsteem reklaami kehtivaks ja pealetĂĽkkimatuks.

AdBlock Plus, mis on saadaval Firefoxi ja Chrome’i brauseri laiendina, saab alla laadida ĂĽle 300 miljoni allalaadimise. Tarkvara eest vastutav ettevõte, saksa idufirma Eyeo, ĂĽtleb, et sellel on 50 miljonit aktiivset kasutajat kuus.

Kõnealune tehnoloogia on osa AdBlock Plus ekraani läbivate saitide ja teenuste loendist. Eyeo on alati öelnud, et iga leht / ettevõte võib selle loendiga liituda, kui see vastab veebireklaamide osas kehtestatud nõuetele, näiteks läbipaistvusele ega moonuta selle lehe sisu, kuhu see on lisatud.

Noor Saksa ettevõte ei avaldanud suurettevõtetelt saadud rahasummat, et sisu ei blokeeriks.

Financial Times selgitab lisaks, et Eyeo astub rahaliselt jätkusuutliku ettevõtte loomise pĂĽĂĽdmise ja selle kasutajate “pettumuse” ohu vahele, lubades suure hulga reklaamide läbimist.

Kuigi laiendusel on võimalus blokeerida kõik reklaamid, sealhulgas need, mis pärinevad “lubatud loendisse lisatud” saitidelt, osutub see samuti riskantseks sammuks, kuna on ettevõtteid, kes maksavad asjakohaselt selle eest, et seda ei toimuks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi