AdBlock Plus soovib mĂĽĂĽa rohkem … reklaami

AdBlock Plus on üks populaarsemaid reklaamiblokeerijaid, kuid nüüd rakendab see pärast teenuse eesmärgi muutmist oma teenuses mõningaid muudatusi. Nüüd tahavad programmid varjamise asemel reklaamid välja filtreerida.

Sel teisipäeval teatas ettevõte oma ametlikus ajaveebis uue “reklaamituru” loomisest, mis asendab kohalviibijad veelgi häirivamalt. Praktikas soovib programm lubada veebiväljaannetel ja muudel lehtedel valida kataloogist “vastuvõetavad” reklaamid, mis on a priori kuvamiseks ette valmistatud isegi neile, kelle brauserilaiendid on sisse lĂĽlitatud.

Ettevõtte kommunikatsioonidirektor Ben Williams selgitas The Verge’ile, et see on viis “kahe ökosĂĽsteemi monetiseerimiseks [filtrado e nĂŁo filtrado]Ja reklaamiblokeerija ise.

Kuid see pole täiesti uus. 2011. aastal tuli AdBlock Plus välja programmiga, mis privileegib vastuvõetavaid reklaame vähem peene kahjuks. Veebisaidi vähene järgimine programmist sundis ettevõtet oma lähenemisviisi reklaamide filtreerimiseks selle uue turuga, mida ettevõte lubas hõlpsamini kasutada, ümber sõnastada.

Tuleb meeles pidada, et varem on ettevõtted üritanud mitmel korral välja töötada rahalise hüvitamise strateegia veebisaitide jaoks, mida reklaamide varjamine on kahjustanud.