Adobe lõpetas mobiilplatvormi jaoks Flashi väljatöötamise

Adobe eirab pistikprogrammide väljatöötamist, mis viisid Flash Playeri tarkvara mobiilsele platvormile. Selle teabe töötas välja ZDNet, viidates ettevõtte sisemisele märkusele, kus see kinnitas, et Flash Playeri mobiiliversioonist lahkumine annab ettevõttele ruumi keskenduda rohkem HTML5-le.

Sama märkus tagab, et Flash-i arendused mobiilseadmete valdkonnas keskenduvad tulevikus Adobe Airi abil oma rakenduste arendamisele. Kuid Adobe tagab jätkuvalt tehnoloogia toetuse neile, kes seda kasutavad, jälgides ainult uute brauseriversioonide käivitamist, mille põhjal tehnoloogia töötab.

See samm osutus õigeks Apple’i endisele presidendile Steve Jobsile, kes otsustas peatada tehnoloogia kasutamise tehaseseadmetes, arvestades, et see ei sobinud puutetundlike seadmete loogikaga.

Eelmise aasta aprillis avaldatud märkuses selgitas eelmisel kuul surnud juhataja Apple’i põhjuseid, miks Flash Playeri uks suleti sellistes seadmetes nagu iPhone või iPad. See, et tehnoloogia on patenteeritud, on ĂĽks neist. Mõistes, et Apple säilitab ka osa varalist tehnoloogiat, väitis Jobs, et “kõik veebistandardid peaksid olema avatud” ja selgitas, et iPhone’i tootjad eelistavad keskenduda HTML-ile, CSS-ile ja Javascriptile. “Täpsemalt panustage HTML5-le,” ĂĽtles ta.

Jobs ĂĽtles ka, et Adobe tehnoloogia sai alguse “personaalarvutite ajastul, mitte mobiilseadmetel”. Flash on “hiire ajastust, mitte puutetundliku ekraani ajastust”, peale selle, et see on “ebaturvaline või stabiilne”, tarbib see palju akut ja on mitme platvormiga, ĂĽtles ta.

Hiljuti on Microsoft näidanud ka märke soovist loobuda oma mobiilseadmetes Flash Playeri toest.

Adobe reageeris kõigepealt tootja otsusele halvasti ja Apple’i puhul esitas ta isegi kaebuse pädevale asutusele, väites, et ettevõtet juhtis sel ajal endiselt Steve Jobs, piirates oma tegevust turul, otsustades lõpetada tehnoloogia toetamine. Ta viis edukalt läbi uurimisi Ameerika Ăśhendriikides ja Euroopas.

Märkuses, et ZDNetil on juurdepääs Adobe’ile, selgus ka, et see restruktureerib äri kahes valdkonnas: digitaalne meedia ja digitaalne turundus ning koondab 7 protsenti tööjõust, mis vastab 750 töötajale. Esimene neist on suunatud sisuloome tööriistade ja lahenduste pakkumisele pilves ning teine ​​analĂĽĂĽsi sĂĽsteemidele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi