Adobe Photoshop Lightroom värskendati ja võimaldab nĂĽĂĽd RAW-fotosid iPhone’is teha

Adobe avaldas teisipäeval (13) uue versiooni Photoshop Lightroom mis võimaldab teil toota fotosid DNG-vormingus. Digitaalnegatiivina tuntud standard on sama, mida Apple kasutas RAW-failide loomiseks operatsioonisüsteemis iOS 10. Uuendusega hakkasid iPhone ja Lightroom RAW-pildifaile looma sama standardiga, võimaldades kasutajatel rohkem paindlikkust redigeerimiseks, muretsemata erinevate seadmete ühildamatuste pärast. ja tarkvara.

Uuendusega on professionaalsed ja amatöörfotograafid, kes kasutavad oma töö toetamiseks Apple’i telefone, saanud suurema vabaduse oma fototootmise haldamiseks. Lihtsustatult öeldes on Adobe 2004. aastal loodud DNG laiendus, mis standardiseerib kaamerate loodud erinevaid RAW-faile. Praktikas on Lightroomi fotod avatud keerukatele muudatustele, näiteks särituse ja valge tasakaalu reguleerimiseks. Seda kõike originaalpildi kvaliteeti kahjustamata, kuna see formaat ei tihenda faile, tekitades täpse kaamera jäädvustatud stseeni. See ei kehti näiteks JPG- ja PNG-vormingus, kus pildid tihendatakse kompaktsema faili saamiseks.

Kahjuks ei olnud vanematel iPhone’idel võimalik Lightroomiga DNG-d teha. Selle funktsiooni kasutamiseks peab teil olema iOS 10 installitud seadmetele, mis teevad fotosid 12-megapikslise pildiga. Ilmselt pakuvad vajalikku tuge ainult uued mudelid SE, 6s, 6s Plus ja iPhone 7. Lisaks on rakendus uue mudeli jaoks optimeeritud, et uurida kogu Apple’i poolt välja töötatud uue pildiprotsessori pakutavat värvipotentsiaali.

Nagu me siin näitame, on ainult Adobe pilveteenuse liikmed Loovad pilved, saab Lightroomi abil fotosid avada kõigis seadmetes. DNG-s sellist fotode tegemise nõuet siiski pole. Selleks piisab, kui teil on installitud rakendus spetsifikatsioonidele vastav seade ja iOS 10.

SEE Adobe Photoshop Lightroom saadaval iPhone’i jaoks tasuta.

9to5mac kaudu