Adobe Project Awesome Audio või kuidas heli igast salvestusest puhastada

Adobe korraldas hiljuti oma aastakonverentsi. Ettevõte kasutas üritust ära, et rääkida oma kujundusest ja toodetest, kuid ebatavaliste uudiste jaoks oli ruumi. Mitte kõik, keda selles etapis esitletakse, ei saa teada lõpptoodet, kuid üks selle aasta üksikasjalikum on Project Awesome Audio.

Seda tarkvara kasutatakse Adobe Auditionis heliklippide puhastamiseks vaid ühe klõpsuga. Praktikas saab igasuguse müra või tagasiside, mis kahjustab salvestuse kvaliteeti, kõrvaldada jälgi jätmata.

Adobe kasutas ettevõtte tehisintellekti Sensei AI, et luua sĂĽsteem, mis ĂĽtleb, et see “täiustab end-to-end heliklippe”. Heli puhastamiseks ja täiustamiseks on tavaliselt vaja probleem käsitsi isoleerida ja konkreetse näite lahendamiseks kasutada tööriistade komplekti. See tähendab, et näiteks 45-minutilise salvestuse parandamine võib võtta mitu tundi.

Adobe väljatöötatud lahendused on nii pedantsed, et suudavad eemaldada kajad halva akustikaga kohtades tehtud salvestistelt ja eraldada heli ainult müra- ja reverbi täis radadelt, mis ei pruugi teatud redigeerimisprogrammide puhul isegi võimalik olla. Ja pidage meeles, et seda kõike saab teha vaid ühe klõpsuga.