Adobe tapab Flash Playeri 31. detsembril 2020

Seda Flash-mängija sureb, kõik juba teavad – või peaksid teadma, lõppude lõpuks 2017. aastal Adobe ta ĂĽtles, et ei toeta tehnoloogiat enam 2020. aasta lõpuks. NĂĽĂĽd on ta selgitanud, kuidas see juhtub.

Adobe sõnul ei levitata ega värskendata pärast seda päeva Flash Playerit 31. detsember 2020 (kuupäev, millele viidatakse kui EOL-ile).

Välk väljas (joonis)

Ettevõtte sõnul on avatud standardid, näiteks HTML5, WebGL ja WebAssembly, viimastel aastatel palju edasi läinud ja need on Flash-sisule elujõulised alternatiivid ning suuremad brauserid integreerivad neid avatud standardeid juba praegu. 2017. aastal tehtud teadaandega usub Adobe, et see on andnud arendajatele, disaineritele ja ettevõtetele piisavalt aega olemasoleva Flashi sisu selle uue avatud standardi viimiseks.

Samuti ĂĽtles ta, et jätkab pistikprogrammide turva- ja hooldusvärskenduste avaldamist aasta lõpuni, kuid alates 2021. aastast ei toeta ta enam seda tehnoloogiat. Seetõttu on kasutajatel soovitatav Flash Player oma arvutitest desinstallida – Adobe ise annab juhised, kuidas seda MacOS-is ja Windowsis teha. Isegi kui kasutaja ei tee praegu midagi, tuletab Adobe kasutajatele meelde, et nad peaksid sel aastal tegutsema; Samuti takistatakse Flashi töötamist Adobe Flash Playeris pärast 12/31.

Hea on teada, et kogu maailmas on kolmandate osapoolte saitidelt alla laaditavad Flash Playeri versioonid, kuid ärge isegi mõelge nende allalaadimisele. Adobe osutab, et see volitamata versioon võib pahavara või viiruste installimisega kasutaja masinat kahjustada.

Tõde on see, et peaaegu ĂĽkski veebis olev sisu ei kasuta enam Flashi tehnoloogiat. Sel põhjusel ei toeta Safari beetaversioon enam seda tehnoloogiat – väga varsti ei toeta seda ka lõplik versioon. Kui me räägime Apple’i mobiilsest operatsioonisĂĽsteemist, siis (iOS / iPadOS), siis muutuvad augud ĂĽha madalamaks, kuna need ei toetanud kunagi Adobe Flash Playerit.

Puhka rahus, Flash. ⚰️

veebipõhise tulekera kaudu