Aeglane internet koolis? Haridusministeerium rääkis juurdepääsust mängusaitidele ja sotsiaalsetele võrgustikele

ANDE president Manuel Pereira paljastas, et paljudes Portugali koolides on probleeme Interneti-juurdepääsuga. Probleem pole uus, kuid viimasel ajal on see veelgi sĂĽvenenud. “Seda korratakse. Kõigis koolides, ĂĽldiselt riiklikul tasandil, on väga tõsiseid probleeme. Kas Internet on liiga aeglane või ei tööta, ”selgitas direktor TSF-ile antud intervjuus.

Haridusministeerium on reageerinud ja probleemi tunnistanud, kuid veendunud, et puudused ei mõjuta õpetajaid ja õpilasi õppetöös kasutatud lehti.

Riiklik avalike koolide ja rĂĽhmajuhtide ĂĽhendus (BARUEP) Filinto Lima kaudu ei nõustu selle ideega. “Aeg-ajalt annab õpetaja Interneti ja sĂĽsteemi abil eksponeeriva klassi, sest see on ebastabiilne ja kuna see on aeglane, ei võimalda see meil tundi korralikult õpetada. On suurepärane, et haridusministeeriumil on muret sellise olukorra lahendamise pärast, “ĂĽtles ta raadiole.

Haridusministeerium ĂĽtles, et hilinemise probleemi põhjustas mõnikord koolivõrgu kasutamine, mida ei seatud prioriteediks. “Mängusaitidele, suhtlusvõrgustikele ja arvukale rakenduste allalaadimisele on suur juurdepääs,” ĂĽtles ministri allikas.

YOUREPi president tunnistas, et õpilase juurdepääs kooli traadita võrgule võib avaldada negatiivset mõju Interneti toimimisele.

Filinto Lima leiab isegi, et kui aeglane Internet koolis ja õpilaste ebaõige kasutamine on otseselt seotud, võib mõne teenuse, näiteks suhtlusvõrgustike blokeerimine olla probleemile hea vastus.