Aga avatud lähtekoodiga raamatupidamistarkvara?

Raamatupidamisega töötamine võib olla keeruline, suur bürokraatia hoiab tavaliselt fänne eemal, seetõttu on vaja välja töötada tööriistad, mis aitavad inimestel nende ülesannete täitmisel. Täna näete selles segmendis Linuxi süsteemide toetamisele keskendunud avatud lähtekoodiga projekte.

Intervjuus Clodoaldo Bragato Lopesega, kes kavatseb töötada tarkvaraarendusprojektiga, mis keskendub Linuxi raamatupidamisele.

Raamatupidamisbüroode tarkvara on veel üks valdkond, millest Linuxil hetkel puudu on ja projekti arendaja otsustas selle probleemi lahendamiseks ise initsiatiivi võtta.

Kõik algas vestlusest mõne tööstusharu jaoks mõeldud tarkvara võimaliku olemasolu kohta Linuxile; litsentsimiskulude tõttu lämmatasid kõik mitte ainult Windowsi ja Office’i, vaid ka teised raamatupidamises kasutatavad programmid ja ma pingutasin oma eelarvet. Idee on hoida sellist tarkvara vabalt kättesaadavana, nagu näete allolevast videointervjuust:

Ülalolevas videos on esitatud projekti tehnilised üksikasjad ja kõige levinumad kahtlused, välja arvatud tulevikuplaanide esitamine, kui projekt saavutab oma eesmärgid, sest alfaversioon on juba saadaval.

Projekti elluviimiseks vajas Clodoaldo rahalist toetust, selleks lõi ta raamatupidajate turule selle lahenduse loomiseks sponsorite otsimiseks kampaania veebisaidil “Kickante”.

Kogutud summa kasutatakse arenduskulude katmiseks, mis hõlmavad isegi lõplikku meeskonda. Loodame, et Linux hõivab veel ühe ala, mis polnud meile seni tuttav.

Viimaste uudistega kursis olemiseks hoidke end kursis ajaveebide ja kanalite arenguga Tuxi Toca.

Järgmine!