contadores estadisticas Saltar al contenido

Ah, patendisõda: kolmel eraldi juhul esitas Apple kohtusse kaevamise, kohtusse kaevamise ja võitis – kõik samal nädalal

See maailm patent ja alates intellektuaalne omand iidne ja segane juriidiline kangas, lõputud juriidilised vaidlused ja rahavoog kõikjal, me kõik teame. Aga kuidas on õunaga, mis ilmus sel nädalal kolm korda maailmauudistes kolme erineva patendivaidlustega seotud juhtumi puhul? Isegi hakkasin aru saama Bas Erdingust.

Poe kohal Apple'i logo

Esimesel juhul võitles Ma uuesti Ma-ga Qualcomm, üks suurimaid mobiilprotsessorite tootjaid maailmas. Uudsus on see, et kuigi Ameerika Ühendriikide ja Hiina kohtutes on toimunud vaidlused, kanti see äsja Suurbritannia territooriumile. Täna algav protsess on seotud patentide ja registreeritud disainilahendustega Bloomberg, kuid puudub sügavam teave selle kohta, mida arutavad intellektuaalomandi ettevõtted või kui palju arutatakse kohtus.

Qualcomm seda juhtumit ei kommenteerinud; Apple omalt poolt viitas alles jaanuaris avaldatud avaldusele, kui hakati avama uut kiibitootja vastu algatatud kohtuasja, milles Cupertino ettevõte ütles, et Qualcomm nõudis ebaõiglaselt kohtusse kaevamist. autoritasu tehnoloogia jaoks, millel pole midagi pistmist ja mis nõuavad Apple'ilt vähemalt viis korda rohkem makse sisse nõuda, kui kõigilt teistelt mobiiltehnoloogia patendi litsentsiandjatelt, kellega meil on leping.

Hea on meeles pidada, et Qualcomm on oma kaklustest hoolimata endiselt Apple'i suurimaid tarnijaid ettevõtte iPhone'i ja muude mobiilseadmete tootmisahelates. Teisisõnu, siin on meil näide, et kajastada vana kõnekäändu "sõbrad, sõbrad, äriosa" väga erinevate taktikate all.

Sel päeval toimunud teises vaidluses oli Apple teisel pool platsi Vene poolel. Ma kaevati kohtusse Inventergy, Inc.on ettevõte, mis on spetsialiseerunud patendikaitsele, hästi tuntud Patenditroll. Ettevõte süüdistas Ma-d kuue mobiilsidestandarditega seotud intellektuaalomandi rikkumises, kinnitades veel, et "on valmis andma Apple'ile ülemaailmse ja ainuõiguseta litsentsi" ebasõbraliku hinnaga, nagu me võime ette kujutada.

Inventergy on osa kontsernist, millel olid algselt Nokia patendid ja kes on varem Apple'i vastu kohtuvaidlusi esitanud, vaidluse ajal Acacia Researchiga (mis kuulub ka kontserni) on Cupertino süüdistanud Soome ettevõtteid ja nendega piirnevaid vandenõusid.

Vähemalt kolmas juhtum tegi tol päeval Far Cookile ja tema klassile kergenduse ohke: protsess, mida ajendas juhtima Smartflash OÜ 2013. aastal süüdistas Apple iTunesis andmete salvestamisega seotud patentide rikkumises ja sundis Ma-d algselt maksma ettevõttele 533 miljonit dollarit kahjutasu, pööras kaebuse käigus selgelt ümber.

Kinnitades eelmise aasta keskel tekkinud võimalust, määras USA apellatsioonikohus ühehäälselt, et asja ?ürii oleks pidanud patendi kehtetuks tunnistama, kuna USA patendi- ja kaubamärgiamet oli selle ise seda määratlenud. eelmisel aastal, sest kõik on "abstraktne" ega ole avastus ega tõeline intellektuaalne omand.

Sellega saab Apple maksta ettevõttele rohkem kui pool miljardit dollarit ja ta saab seda raha kasutada õilsamatel eesmärkidel, näiteks uute emotikonide lisamiseks.

(AppleInsideri, Apple'i, Maci kultuse kaudu)