contadores estadisticas Saltar al contenido

AI 100: juhtige AI kõige lootustandvamate idufirmade edetabelis neid, kes tervise nimel panustavad – Arvutid

Tehnoloogiaettevõte CB Insights avalikustas oma aastase edetabeli 100 kõige lootustandvama idufirma kohta tehisintellekti (AI) valdkonnas: AI 100. Sellesse loendisse ei kuulu Portugali ettevõtteid, piirkonna juhtivad ameeriklased ja piirkonna ettevõtted domineerivad AI lahenduste ennustamisel.

CB Insightsi tuvastatud viie tuhande alustava ettevõtte seast valis ettevõte 100 võitjat protsessi kaudu, mis ühendas andmebaasi ja meeskonna uuringud.

Vaadake kõiki pildil olevaid võitjaid erinevatest valdkondadest nagu telekommunikatsioon, tervishoid, rahandus ja jaemüük.

AI 100 2020 100 kõige paljulubavamat idufirmat tehisintellekti valdkonnas

Reiting sisaldab idufirmasid erinevatel eluetappidel, integreerides ettevõtteid, kes nüüd oma tooteid turustama hakkavad ja laienevad uutele turgudele. Samuti kuuluvad loetellu ettevõtted, kes suudavad järk-järgult luua ärisuhteid peamiste sidusrühmadega, ja uued ettevõtted, kes pole veel välisrahastust kogunud.

Kokku kogus 100 alustavat ettevõtet 7,4 miljardit dollarit fondide kaudu enam kui 300 lepinguga enam kui 600 investoriga. Neist ettevõtetest 10 on ükssarved, näiteks Butterfly Network, mis ehitab kaasaskantavaid ultraheli seadmeid, mis kasutavad diagnostilist AI ja DataRobot, mis pakub tööriistu, mis aitavad ettevõtetel AI rakendusi välja töötada.

AI tervisetööstus "Top"

CB Insightsi nimekirjas keskendub 13 ettevõtet AI-põhisele tervishoiule, mis näitab selle kasvavat tähtsust selles valdkonnas. Eko integreerib näiteks AI tarkvara stetoskoopi, et jälgida südame tervist, ja sai hiljuti föderaalse ja ravimiameti heakskiidu, mis reguleerib kõiki Ameerika Ühendriikide tervisetooteid.

Jaemüügisektor ja toodete ladudes ladustamise protsess on AI valdkonnas teisel kohal – selles loendis on Ameerika edetabel rohkem selles edetabelis (65%).

Ehkki Portugali selles nimekirjas ei ole, tuleb märkida, et hiljuti valiti Euroopa võistlusele Tech5 viis Portugali idufirmat, kes valisid oma sissetuleku järgi kiireima arenguskaala Euroopas. Barkyn valiti sel aastal riigi tasandil, pärast seda, kui 2019. aastal sai Portugal esmakordselt osa.