Keluhan Anacom

Ainult 1,5% Anacomi saabunud kaebustest olid seotud DTT-ga

Ajavahemikus aprillist juunini sai sidet reguleeriv asutus umbes 245 kaebust maapealse digitaaltelevisiooni kohta, mis moodustab vaid 1,5% kõigist üksuse vastu suunatud kaebustest. Seevastu DECO ütles, et ta sai DTT tõttu keskmiselt 580 kaebust kuus.

See osutus peamiseks teguriks aruannetes, kus kaebusi esitati teenuste ja mobiilsideteenuste vastu, mis sisaldasid rohkem kui ĂĽhte toodet – näiteks mängida kolmekordselt – ĂĽlekaalus on järelevalveasutusele suunatud kaebuste arv.

Üldiselt laekus Anacomile 2013. aasta teises kvartalis 16 253 kaebust. See näitaja on 10,3% väiksem kui selle aasta esimese kolme kuu jooksul esitatud kaebuste arv. Esitatud kaebustest oli üle 3000 seotud mobiiltelefoniteenustega, kus seadmete ja lepingutega seotud probleemid põhjustasid kasutajate kaebusi.

Anacomi kaebus

Interneti ja tasulise televisiooni teenuse pakkujatega sõlmitud lepingud on suures osas peamine põhjus, miks portugallased selles turusegmendis kaebavad. Internetiteenus tekitas kokku 1396 kaebust, tellimustelevisioon aga 1047 kaebust. Järgmine graafik näitab kaebuse põhjuseid üksikasjalikumalt.

Anacomi kaebus

Elektroonilised sideteenused moodustasid teises kvartalis 79,3% Anacomi laekunud kaebustest. Lisaks elektrooniliste sideteenuste jaoks väljastatud andmetele esitati postiteenuse kohta veel 2304 kaebust.

Reguleeriv asutus väitis, et kõik esitatud andmed viitavad ainult kaebustele, mis esitatakse otse organisatsioonile või mis on teenuse pakkuja kaebuste raamatus ametlikud. “Sel põhjusel esindavad need kaebuste osalist reaalsust sideturul,” selgitas Anacom avalduses.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi