Ainult 8-aastane Ryan Kaji juhib 2019. aastal kĂĽmmet enim tasustatud YouTube’i kasutajat

Novembris uuendas Youtube oma teenusepoliitikat, andes endale “võimu” sulgeda kontod, mida ta peab kahjumlikuks. Otsus leidis rahulolematust ja mässu, eriti pärast seda, kui aasta möödus loojate võitlusest platvormi kõige rõhuvama poliitika vastu.

Mõne looja jaoks jääb Youtube siiski (väga) kasumlikuks platvormiks. Tegelikult kogusid tänavu kĂĽmme kõige paremini tasustatud YouTube’i kasutajat kokku 162 miljonit dollarit, ĂĽtles Forbes. Nimekirja tipus on teist korda järjest vaid 8-aastane Ryan Kaji, kes teenis oma avamata mänguasjavideost 26 miljonit dollarit. Vaatamata oma noorele eale pole noormees youtube’i odĂĽsseias “algaja”, kuna ta on oma kanalile Ryan ToysReview juba kolmeaastasena sisu tootnud.

Klõpsake galeriil, et leida kõige paremini tasustatud YouTube’i kasutajad 2019. aastal

Sel aastal enim tasustatud looja kindlakstegemiseks tugines Forbes andmetele, mis on kogutud sellistelt platvormidelt nagu Captiv8, SocialBlade ja Pollstar. Väärtused vastavad analüüsiperioodil 1. juunist 2018 kuni 1. juunini 2019 registreeritud tulule, välja arvatud maksud ja lõivud agentide, juhtide ja juristide juures.

Kuid Ryan Kaji pole ainus alla 10-aastane YouTuber, kes on kõige paremini tasustatud loojate nimekirjas. Poodiumi kolmandal kohal on 5-aastane Anastasia Radzinskaya, kes võitis 2019. aastal 18 miljonit dollarit. TserebraalparalĂĽĂĽsiga sĂĽndinud noorest vene tĂĽdrukust on saanud laste seas ĂĽks populaarsemaid YouTube’i kasutajaid, kelle seitsme kanali kaudu on tellijaid kokku 107 miljonit.

Ehkki youtube’i kanal on viimastel aastatel populaarsust kogunud, nagu Pewi uurimiskeskuse 2019. aasta uuringust selgus, on Google’i platvorm välja kuulutanud meetmed, mis tunnistavad paljude sisuloojate perede ja laste ettevõtete karistamist. See otsus tuli pärast seda, kui föderaalne kaubanduskomisjon määras YouTube’ile trahvi 150 kuni 200 miljonit dollarit väidetava föderaalse veebipõhise laste privaatsuse seaduse rikkumise eest.