Ainult vaba tarkvaraga tehtud Linuxi distributsioon Trisquel sai just uue Alpha

Trisquel on jaotis, mis üritab GNU projektifilosoofiat inimeste arvutisse laadida, ehkki sarnaste ettepanekutega on ka teisi, on Ubuntu-põhised distrod selles segmendis kõige suuremad ja populaarsemad. Trisquel GNU / Linux 8 Alpha on nüüd allalaadimiseks saadaval.

Trisqueli uus versioon pole veel valmis, kuid vastutavad isikud saavad nüüd ISO testimiseks alla laadida. Trisquel kasutab süsteemi aluseks Ubuntu LTS-i, nii et nüüd saadaval olev versioon 8 Alpha põhineb Ubuntu 16.04-l.

Selle versiooni suur muudatus on liides, seni on sĂĽsteem kasutanud Gnome’i oma Flashback-reĹľiimis – versiooni, mis ei kasuta 3D-graafika kiirendust, kuid kuna uus Gnome kasutab 3D-kiirendust isegi Flashback-versioonis (ehkki ainult), otsustasid Trisqueli arendajad, et ta võttis selle kasutusele MATE graafiline liides on parem valik, kuna Gnome kahvli jaoks pole graafikakiirendit ĂĽldse vaja.

Ja miks on 3D-kiirendus oluline?

Trisqueli jaoks on see oluline, kuna levitamisel on ettepanekuid mitte kasutada omandatud draivereid, vaid kiirendatud 3D-graafikat propageerivaid draivereid, see võib olla takistuseks, kuna kasutajad ei saa distroot kasutada ainult tasuta tarkvaraga. See, kuidas Trisqueli uus liides töötab, ei tohiks palju muuta, kuid MATE suudab Gnome 2 ja Flashbacki lähedale saada.

Mõiste tõestus

Minu jaoks on Trisquel tõestus kontseptsioonist “kui palju ainult tasuta tarkvara saab keskmine inimene kasutada”. Distro on indikaatortermomeeter. Kui Trisqueli kasutate kõigi oma tegevuste jaoks, on võimalik, kui ĂĽldse, siis teame, et vaba tarkvara tugi on arenenud erakordselt.

Eelkõige panustan rohkem traditsiooniliste ja hübriidmudelite peale kui me täna, segades omandiõigust avatud lähtekoodiga, vähemalt lühiajaliselt, aga kes teab tulevikus, eks?

Tõsi, kuna Trisquel põhineb Ubuntul, saab sellele installida peaaegu kõik, mis installite Canonicali süsteemi, sealhulgas varalised draiverid, teiste hulgas mp3-de mängimiseks mõeldud koodekid, kuid ma arvan, et see paneks selle oma eesmärgist eemale jooksma.

Mõned teavad, et ehtsat Ubuntu on võimalik installida ainult koos tasuta tarkvaraga jaSa tegid isegi õpetuse, et näidata, kuidas seda teha ja see on lihtsam kui arvate.

HĂĽpe varalise tarkvara omatoetusest tõi Trisquelile praktilisi probleeme, kuna see tähendas, et teatud Wi-Fi-kaartide, videokaartide ja sellest tulenevalt mängude mudeleid, samuti varalisi failivorminguid ei saanud siiski õigesti opereerivate kasutajate jaoks mängida. – täiesti tasuta ja ĂĽhilduva arvutiga, võib see sĂĽsteem olla hea alternatiiv.

Järgmine!