AirBnb lisab varjupaikade kataloogi eriolukordades

AirBnb alustas praktilise teenusena, pakkudes omanikele tööriista, kus nad saavad oma kodud hõlpsalt loetleda, et teised kasutajad leiaksid need rakendusest, mis aitab mõlemal poolel säilitada otsest kontakti. Toote edu on teada, kuid ettevõte soovib kogu sellele ajutisele eluasemele uue kasutusotstarbe anda. Ja selleks on nüüd käivitanud uue funktsiooni.

Kuigi praegu on võimalik loetleda hädaolukorras olevad kodud, mis on varjupaigaks saadaval, lubab AirBnb nüüd kasutajatel oma kodud püsivalt kättesaadavaks teha. Seda muidugi juhul, kui nad elavad mõnes valitud piirkonnas, peetakse looduslike põhjuste ohtude suhtes haavatavamaks.

See valik on esialgu saadaval Californias San Jose linnas. Varjupaiga saamiseks peab maja olema kantud nimekirja, millest teavitatakse ja aktiveeritakse katastroofi korral, olgu see siis looduslik või inimtegevus. Ettevõte rõhutab, et see on viis, kuidas kiirendada inimeste reageerimist sedalaadi sündmustele ja et selle ülesanne on tagada, et inimestel oleks virtuaalne sait ja nad jääksid sinna, kus nad võivad ohu korral alati sõita.

Kasutajad, kes otsustavad programmiga liituda, saavad katastroofideks valmistumiseks juurdepääsu näost näkku koolitusprogrammidele ja peavad olema valmis reageerima uue operatiivprotokolli alusel, mis tagab ohutuse ka neid maju haldavale meeskonnale.

Kuigi katastroofiolukordades võib see olla väga kasulik, rõhutab rahvusvaheline ajakirjandus, et AirBnb-l on selle teenuse käivitamise motiveerimiseks veel üks oluline maine stiimul, kuna paljud inimesed näevad programmi endiselt ühe gentrifikatsiooniprotsessi peamise tõukejõuna, mis praegu mõjutab paljusid Euroopa pealinnu.