Airbnb võltsitud identiteediga pettus põhjustas 100 000 naela trahvi

Airbnb võltsitud identiteediga pettus põhjustas 100 000 naela trahvi

2013. aastal teatas Toby Suurbritannia valitsuse pakutud kortermajade ĂĽĂĽrimisplatvormil, saades sellest ajast ĂĽle 300 arvustuse. Korterit toetati ĂĽĂĽriga ja kohtuasja algatas Westminsteri linnavolikogu.

Kaamera pettustevastane talitus leidis kommentaaridest Harmani eesnime ja tema pangaväljavõtted näitasid, et ta sai Airbnb-lt makseid juba mitu aastat.

Pärast kohtus kohtumõistmist tõsteti Toby Harman korterist välja ja mõisteti 100 974 naela ebaseadusliku kasumi maksmiseks, teatas Times.

Airbnb pressiesindaja ĂĽtles BBC Newsile antud intervjuus, et Toby ĂĽĂĽritavate kinnistute nimekiri eemaldati saidilt selle aasta alguses, selgitades, et platvorm “tuletab hostidele regulaarselt meelde, et nad kontrolliksid ja järgiksid kohalikke eeskirju, sealhulgas ĂĽĂĽrimajade kohta”.

“Samuti kutsume Suurbritannia valitsust ĂĽles kehtestama riiklik registreerimissĂĽsteem, et meil oleks lihtsam tegutseda kõigi suhtes, kes rikuvad lĂĽhiajalise rendi reegleid,” lisas ta.

Airbnb’i tugilehel selgitab ettevõte, et “mõnikord on ĂĽĂĽrilepingutel, lepingutel, ehituskoodeksitel ja ĂĽhenduse eeskirjadel vahetamise või majutamise piirangud”.

Selle aasta alguses saatis justiitspolitsei laiali Portugalis kuritegeliku võrgustiku, mis kasutas pettuste sooritamiseks kaupade ja teenuste müümiseks tehnoloogiaplatvorme. Kahtlusalused simuleerivad kaupade, sealhulgas tippklassi autode müüki alla nende turuväärtuse või kinnisvara rentimist veebiplatvormide, näiteks Airbnb kaudu.