AirDrop ei tööta iPhone’is? Vaadake võimalikke põhjuseid ja nende lahendamist

Apple’i seadmete vahelisel traadita failijagamisteenusel AirDrop võib olla probleeme dokumentide saatmise ja vastuvõtmisega. Ăśks peamisi raskusi, millega iPhone’i (iOS), iPadi ja iPod Touchi kasutajad silmitsi seisavad, on teenuse läheduses olevate ja teenusega ĂĽhilduvate seadmete tuvastamine, mille saab lahendada seadme enda ĂĽhenduse seadete kaudu.

Muud probleemide võimalikud põhjused võivad olla seotud vananenud operatsioonisĂĽsteemiga või selliste funktsioonide kasutamisega nagu Mitte segada ja Privaatne juurdepääs. Vaadake allpool, kuidas lahendada iPhone’is AirDropi kasutamisega seotud levinumaid probleeme.

iPhone: iOS 13 probleem takistab Touch ID-d kasutavatesse rakendustesse sisselogimist

1/6 Ă•ppige, kuidas lahendada probleeme iPhone’i AirDropi abil – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Siit saate teada, kuidas iPhone’is AirDropi abil probleeme lahendada – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Kontrollige, kas seade on nähtav

Selleks, et teie seade oleks teiste iPhone’ide poolt leitav, peab see olema märgitud nähtavaks. Nähtavuse muutmiseks minge menĂĽĂĽsse Seaded> Keskus> AirDrop ja aktiveerige valik “Kõik”. Juhtimiskeskuse kaudu on nähtavuse lubamine võimalik ka ĂĽhenduste kausta vajutades ja puudutades AirDropi ikooni. Kui proovite faili saata ja teine ​​kasutaja pole saadaval, paluge tal kontrollida, kas seade on ka nähtav.

2/6-st kõigile nähtav AirDrop muudab failide ĂĽlekandmise lihtsaks – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Kõigile nähtav AirDrop muudab failide edastamise lihtsaks – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Tasub mainida, et kui valik „Ainult kontaktid” on aktiivne, võib leida ainult inimesi, kes on registreeritud jaotises „Kontaktid” või „Telefon”, mis võib vahemikku piirata. Saatmise objektiivsemaks muutmiseks ja võimaliku tuvastamise ebastabiilsuse vältimiseks on ideaalne see kõigile saatmise ajal vabastada ja keelata vastuvõtmine kohe pärast ülekande lõpetamist, et vältida failide vastuvõtmist võõrastelt.

2. Lülitage funktsioon Mitte segada välja

3/6 reĹľiimi Mitte segada keelamine võib AirDropi tööle panna – Foto: Taasesitus / Helito Beggiora

Funktsiooni Mitte segada väljalĂĽlitamine võib AirDropi tööle panna – Foto: taasesitus / Helito Beggiora

Kui režiim Mitte segada on aktiivne, ei saa telefon AirDropilt päringuid vastu võtta. Seetõttu keelake funktsioon failiedastuste tegemiseks. Selleks minge jaotisse Seaded> Mitte segada ja keelake see valik. Samuti saate funktsioonid juhtimiskeskuses keelata, puudutades kuuikooni.

3. Lülitage privaatne juurdepääs välja

4/6 Keela privaatne juurdepääs AirDropi kasutamiseks – Foto: Play / Helito Beggiora

Keela privaatne juurdepääs AirDropi kasutamiseks – Foto: Play / Helito Beggiora

Samuti ei saa te AirDropi kasutada, kui kasutate oma telefoni ruuterina. Selleks on vaja keelata privaatne juurdepääs, minnes menüüsse Seaded> Privaatne juurdepääs ja keelates selle funktsiooni. Juhtimiskeskuse kaudu on võimalik funktsioon ka välja lülitada, puudutada ühenduse kausta ja puudutada ikooni Privaatne juurdepääs.

4. Taaskäivitage WiFi ja Bluetooth

5/6 lennukireĹľiimist aitab WiFi ja Bluetoothi ​​kiiresti taaskäivitada – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

LennukireĹľiim aitab WiFi ja Bluetoothi ​​kiiresti taaskäivitada – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

AirDrop kasutab failide edastamiseks teie telefoni WiFi-d ja Bluetoothi. Selle ühenduse taaskäivitamine võib muuta selle stabiilsemaks ja põhjustada selle teenuse kasutamisel probleeme. Kiire ja lihtne viis mõlema teenuse taaskäivitamiseks on lennukirežiimi sisselülitamine, 10 sekundi ootamine ja seejärel keelamine.

Telefoni taaskäivitamine lähtestab seadme ühendused ja võib ajutiselt lahendada AirDropi probleemi. See lahendus võib olla ajutine, kuid kiiretel aegadel võib sellest abi olla. See on alternatiiv lennukirežiimi kasutamisele, kui rike pole lahendatud.

6. Lähtestage võrguseaded

6/6 Lähtestage iPhone’i võrguseaded – Foto: Foto: Taasesitus / Lucas Mendes

Lähtestage iPhone’i võrguseaded – Foto: Foto: Taasesitus / Lucas Mendes

Kui Taaskäivita see ei avalda mingit mõju, võib-olla võtta veidi sügavam seisukoht: võrguseadete uuesti määratlemine. See unustab seadme kõik telefonis kasutatavad ühendused ununema, kuna on vaja need kõik uuesti ühendada, luues nullist uue pääsupunkti. Selleks minge jaotisse Seaded> Üldine> Lähtesta> Lähtesta võrguseaded.

IOS teeb pidevalt süsteemivärskendusi, mis suudavad parandada mitme funktsiooni, sealhulgas AirDropi puudusi. Kontrollige, kas teie seade kasutab süsteemi uusimat versiooni, ja kontrollige, kas on saadaval uus versioon, minnes menüüsse Seaded> Üldine> Tarkvaravärskendus. Kui see on teie seadmes saadaval, värskendage iOS-i.

Kui te ei saa ikkagi AirDropi kasutada, võite failide edastamise alternatiivina kasutada iCloud Drive’i. Sel juhul on näiteks võimalik jagada ainult samade kontode vahel, mis võib olla kasulik näiteks iPhone’i ja Maci vaheliste ĂĽlekannete korral. Selleks valige fail, puudutage jagamisnuppu ja valige „Salvesta failidesse“. Seejärel pääsete lihtsalt teise seadme samasse kausta, et leida just salvestatud ĂĽksus.

Kuidas kasutada Apple AirDropi

Kuidas kasutada Apple AirDropi