AirPods Pro ja iPhone 11 on Coronaviiruse tõttu vähendanud tootmist

AirPods Pro ja iPhone 11 on Coronaviiruse tõttu vähendanud tootmist

Allikas: albawabaAllikas: albawaba

Suurem osa Apple'i toodangust on Hiinas, saades suure osa riigist müügi tegemiseks. Tekkinud Corona puhangu tõttu võis ettevõtte kaubandust see oluliselt mõjutada. Selle põhjuseks on asjaolu, et iPhonide ja Airpodide valmistamise eest vastutav Foxconn suleti Hiina linnade haigusjuhtumite tõttu.

Ainult 10% tööjõust naaseb Foxconni tehasesse

Et mitte tootmist ja müüki liigselt mõjutada, sai Foxconn tuge tootmise jätkamiseks Zhengzhou tehases, vahendab Reuters veebisaiti. Aruannete kohaselt on tööle naasnud vaid 10% tööjõust, umbes 16 000 inimest. Hetk hiljem teatati, et ka Shenzhenis lubatakse tootmist osaliselt tagasi tuua.

Ja turuanalüütik Ives ütles, et võib-olla nädalate jooksul, kui tehased peatati, võib umbes miljoni iPoni müük väheneda. Lisaks on spetsialistide sõnul võrdsustatud katkestatud tooteajaga 3–5 miljonit vähem iPhone'e samal perioodil kui eelmisel aastal. Tema sõnul on numbrid optimistlikud ja Appleil on oht kaotada miljonid iPhone'id, kui tootmine tehases niimoodi jätkub.

iPhone 11 Pro ja Airpod. Allikas: showmetechiPhone 11 Pro ja Airpod. Allikas: showmetech

Airpods Pro kõrvaklappide puhul on turul juba suur puudujääk toote järele. Teisisõnu on True Wirelessi kõrvaklappide tootmise tagastamine "õunast" väga kiireloomuline ja seda tuleb veelgi suurendada. Eile anti ettevõttele luba mõnele tehasele avada osa oma põhitegevuse jätkamiseks.

24. veebruaril saavad kõik tehased tööle naasta

17. päeval võidakse uuesti avada tehased, mis asuvad kõrge koronaviiruse puhanguga piirkondades, ja 24. veebruaril võiksid kõik taimed tegevust jätkata. Apple'i analüütik Ming-Chi Kuo ütles, et pärast 2. veebruari (eeldatav kuupäev, millal tootmine taastub tehastes) oli tööjõu tootlus 30% -lt 40% -ni. Spetsialistide sõnul on Shenzhenis oodata tagasi 20–50% tööjõust, see on koht, mille ülesandeks on uue iPhone'i turuletoomine selle aasta teisel poolel.

Foxconn ĂĽtles, et:

"Meie töötajate heaolu on Foxconni kõrgeim prioriteet. Seda silmas pidades jälgime tähelepanelikult Coronaviirusega seotud praegusi rahvatervisega seotud väljakutseid ja rakendame kõiki soovitatavaid tervise- ja hügieenipraktikaid meie tegevuse kõigis aspektides. Neid tervise- ja ohutusmeetmeid rakendatakse koos Vastavate valitsusasutuste tehtud jõupingutustega teeb meie meeskond kõigis Hiinas asuvates rajatistes tihedat koostööd kõigi kohaliku omavalitsuse asutustega ja jätkame seda oma tootmisjärgse ajakava "Puhkus. Poliitilistel ja ärilise tundlikkuse kaalutlustel ei kommenteerita me oma konkreetseid tootmisalgatusi. "

Koroonaviirusel on juba: Hiinas on kinnitatud umbes 40 200 juhtumit ja 909 surmajuhtumit, 319 juhtumit ja 1 surm välismaal. Peale Hiina on juba 24 riiki, kus on nakatunud viirused.

Ootan teisi uudiseid. Ă„rge unustage allpool kommenteerida, mida arvate uudistest ja jagage oma arvamust meiega!

Allikad: CNN, CNBC, WHO

Soovitame lugeda: