contadores estadisticas Saltar al contenido

Aktsionärid arutavad aastakoosolekul Tim Cooki järelkasvu, Apple Parki külastusi ja teisi

Eile juhtus see esimest korda Apple Parkis, iga-aastane aktsionäride koosolek Ettevõtte juhatuse (James Bell, Tim Cook, Al Gore, Bob Iger, Andrea Jung, Art Levinson, Ron Sugar ja Sue Wagner) valimised toimuvad ilma üllatusteta, kuid see ei tähenda, et üritusel poleks huvitavat teavet jagatud.

Läheme tipphetkedele?

Ehkki hääletus kulges plaanipäraselt ja juhatus valiti uuesti, otsustas üks aktsionäridest Apple'i senise tarkvarapoliitika vastu protestida mitte hääletada. Aruannete kohaselt on aktsionärid Aperture'i pensionilejäämise pärast vihased (2015. aastal!); samuti kasutab ta endiselt iOS 9 ja ütles, et Apple "kaotas käed töökate inimestega".

Teised aktsionärid seavad ettevõtte kahtluse alla, kuna selle juhatuses on ainult kaks naist, mõne liikme kvalifikatsiooni kohta (sealhulgas küsitakse nende kohta lisateavet) jne. Pärast juhatuse tagasivalimist kiideti heaks ka muud punktid (Ernst & Youngi nimetamine sõltumatuks raamatupidamisettevõtteks 2018. aastaks, soovituslik otsus muu hulgas ka tegevjuhtide töötasude kinnitamiseks).

Nagu oleme siin veebisaidil kommenteerinud, paluvad aktsionärid ka Apple'il luua inimõiguste komitee, mis uuriks osaliselt laste sõltuvusi iPhone'is. Apple ütles, et selle auditikomitee oli seda tüüpi probleemidega tegelenud (st toimis ka inimõiguste komisjonina), kuid aktsionärid soovisid, et kavandatav komitee teeks rohkem kui olemasolev auditikomitee. Sõltumata sellest, kas komisjon tehti või mitte, on Apple kommenteerinud vanemliku kontrolliga seotud uudiseid, mis mingil hetkel iOS-i jõuavad.

Cook mainis, et iPhone X-i rahulolu määr oli 99%, korrates teavet, et seade on müügi käivitamisest peale ületanud ettevõtte teisi mudeleid, et ettevõttel on juba ligi miljard klienti (teenus). üldiselt (sealhulgas Apple Music ja iCloud) ja see on teie kategooria Rõivatooted (kantav, mis hõlmab Apple Watchi, AirPodsi ja Beatsi peakomplekte), suurusjärgus, mis on loetletud Fortune 300 aasta tagasi kommenteeris Cook, et kategooria oli võrreldav aadressil Fortune 500.

Eile tugevdati ka osa Apple'i viimasel finantsüritusel avaldatud andmeid, näiteks teave, mille said 2017. aastal 19 ettevõtet, kes investeerisid eelmisel aastal teadus- ja arendustegevusse 12 miljardit USA dollarit, kus praegu töötab umbes 123 tuhat täistööajaga töötajat ja mida ta plaanib anda selle aasta lõpuks tööle veel 20 000 inimest.

Üritusel arutati teemat, mida Apple'i tegevjuht on siiani vaevalt kommenteerinud: edu. Cook ütles hiljutises intervjuus, et tema tegevjuhi Ma ülesandeks oli võimalikult paljude inimeste ettevalmistamine, et nad saaksid järgmine olla ametikohal, kuid see oli juhatuse lõplik otsus. Nüüd ütles Cook aktsionäride koosolekul, et ettevõttel on juba kandidaat valmis üle võtma, pidades vajadusel meeles, et direktorite nõukogu võib otsustada tuua kedagi väljastpoolt.

Angela AhrendtsAngela Ahrendts, üks ettevõttetest, kes registreeris Tim Cooki Apple'i tegevjuhiks

Seoses Telegrami rakenduse ajutise eemaldamisega App Store'ist ütles Cook, et ettevõte "tervendab alati oma omadusi", jättes poodidest väljaspool küsitavat sisu nagu pornograafia, terrorism ja muu.

Rääkides peagi Brasiiliasse saabuvast Apple Pay'ist, ütlesid juhid, et teenus ei asendanud agressiivset raha, mida ta mõni aasta tagasi ette oli kujutanud, kuid selle kasutuselevõtt kasvas, eriti väljaspool USA-d. Siiski usub ta, et selle nägemine (originaalse rahakoti asendamine digitaalsega) toimub.

Tervise / tehnoloogia osas ütles Cook, et usub, et ettevõte saab selles valdkonnas olulise panuse anda, kuna see ei keskendu Medicare'i ega Medicaidi kulude hüvitamisele, mis pole patsientide jaoks alati parim.

Boss Maalt küsiti ka spetsiaalsete dividendide kohta, kuid ta ütles, et ta pole idee fänn, kinnitades, et Apple on pühendunud dividendide suurendamisele igal aastal ja et aktsionäridele antakse rohkem teavet tagasisaatmisprogrammi kohta. aprillis.

Ettevõtte jaekaupluse kohta ütles Cook, et Apple ei uskunud, et need kaovad: "Usume, et suhtlus inimestega on endiselt parim lahendus," sõnas ta.

Teose lõppu lähemale näitava Apple Pargi avamisega otsustab aktsionär küsida, kas ettevõte ei ava "kosmoselaeva" ise ekskursioonide jaoks. Cook ütles kindlalt ei. Ta mäletas, et külastuskeskus oli just see ja peahoones oli palju saladust: "Konfidentsiaalsuse säilitamine on minu olemasolu needus praegu."

Apple Parki külastuskeskusApple Parki külastuskeskus

Saladustest rääkides tundub, et Apple ei soovi enam droonide tavapäraste lendude teostamist "kosmoselaevade" kaudu – midagi sellist, mida me mõni kuu tagasi põgusalt nägime. Selle tõestuseks on asjaolu, et iga-aastase aktsionäride koosoleku ajal on digitaalsed sildid, mis kinnitavad, et Apple'i peakontor on lendamise keelutsoon.

Nagu tavaliselt, Apple'i iga-aastasel aktsionäride koosolekul pommi ega muud sarnast teavet ei ilmunud. Sellegipoolest on endiselt huvitav üritusest mõnda asja haarata.

kaudu 9to5Mac, MacRumors, Maci kultus