Alates esmaspäevast valitsus ilma portaali ja e-posti aadressita

Alates esmaspäevast valitsus ilma portaali ja e-posti aadressita

Sel nädalal on Portugali valitsus olnud ilma ametliku veebisaidita ja ilma juurdepääsuta e-posti teenusele, kinnitas ametlik allikas ajalehele Expresso, mis edastas uudiseid täna pärastlõunal. Samuti on häiritud juurdepääs teenustele mobiilplatvormidel.

Valitsuse teabevõrgu halduskeskuse (CEGER) direktori Manuel da Costa Honorato sõnul on juhtliikmete e-kirjadele juurdepääsu probleem lahendatud. Kuid valitsusportaal jääb võrguühenduseta.

Probleem oli tingitud pĂĽhapäeva õhtul registreeritud arvutiveast, mis „põhjustas a maha kukkuma e-kirjades ja ametlikes portaalides “, kirjutas Expresso. Nagu selgitab Manuel da Costa Honorato, “e-postile taastati juurdepääs e-postile ja portaali parandatakse endiselt”.

Lahendus tuleb lõpule viia “kohe”, ĂĽtles sama allikas, esitamata hinnangulist kuupäeva, kuid lubades, et portaal peaks olema kohe juurdepääsetav, isegi kui see pole 100%.

Sait, mis asub aadressil www.governo.gov.pt, on alates nädala algusest madalseisus ja jääb selle uudiste avaldamise ajal ligipääsmatu, kui TeK üritab pääseda portaali, mis jaanuaris tuli asendama endise ministri saiti, koostades sisu ja pakub linke erinevate ministeeriumide lehtedele.

Ametlikud allikad ministrite nõukogu eesistumise ajaks välistasid eile arvutirĂĽnnaku võimaluse – seisukohta kinnitas eelmainitud ametnik, kes juhtis enne “mõningaid tehnilisi anomaaliaid” tähelepanu, mis “tekitas ebastabiilsuse olukorra teeninduses, mis viis juurdepääsetavuse juurde”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes