contador gratis Saltar al contenido

Alates homsest on iPadil oma opsüsteem. Uuri, mis on uut

Alates homsest on iPadil oma opsüsteem.  Uuri, mis on uut

Üritusel, kus ta 2019. aastal oma trumpi esitles, teatas Apple 7. mudeli põlvkonnast ja mõnest neist mudelitest uued operatsioonisüsteemid, mis ei integreeri enam iOS-i ja toetuvad nüüd iPadOS-ile. Ehkki esialgne turuletoomise kuupäev on 30. september, otsustas õunaettevõte fännide ooteaega lühendada ja juba homme, 24. septembril saavad nad loota ainult Apple’i seadmetele mõeldud operatsioonisüsteemile.

Selle operatsioonisüsteemi abil saavad iPadi kasutajad nüüd loota kiiremale juurdepääsule rakendustele, mida on samuti üha rohkem, ja ka mitmepoolse ülesande uuele tasemele. Alates sellest teisipäevast saate korraga mitme projekti vahel organiseeritult ja ekraanide kaupa töötada. Tähelepanuväärsed on ka klaviatuuri värskendused, mis on nüüd esmakordselt saadaval täissuuruses, ja Apple Pencil’i uued funktsioonid, mis võimaldavad nüüd näiteks prindiekraanide loomist.

Kokku on selles OS-is 11 mudelit. IPadOS integreerib iPad Pro versiooni ja iPad 9.7 kuni 12.9 tollise versiooni 5. kuni 7. põlvkonnani. IPad mini (5. põlvkond), iPad mini 4, iPad Air (3. põlvkond) ja iPad Air 2 on ülejäänud loend, millele see operatsioonisüsteem saab tugineda.

1 kg kaaluv 7. põlvkonna iPad integreerib A10 Fusion kiibi mudelisse, millel on “nutikas” valik, mis võimaldab ühendada lisavarustusega. 10,2-tollise ekraani ja ligi 3,5 miljoni piksliga iPad on alates 30. septembrist saadaval alates 399 eurost.

Kuigi iOS 13.0 ilmus eelmise nädala lõpus, valmistub Apple versiooni 13.1 kättesaadavaks tegema alates homsest. Selle eesmärk on parandada mõned vead, näiteks haavatavus, mis möödus lukustusekraanist ja andis juurdepääsu iPhone’i kontaktidele.