Alcatel-Lucent juurutas Portugali meeskonnaga TelefĂłnica 4G

Alcatel-Lucenti traadita klienditehnoloogia N&S Euroopa piirkonna eest vastutav Pedro Sanguinho juhtis meeskonda, kes koostas kaks pilootprojekti TelefĂłnica kommertskasutusele eelneva 4G võrgu jaoks Madridis ja Barcelonas ning näitas, et Moibile’i maailmakongress võimaldab Hispaania operaatoritel näidata tehnoloogiat. metroorakk läbi neljanda põlvkonna võrgu.

Vastutav ametnik koordineerib taas ĂĽhte tootmismeeskonda võrgu juurutamisel Hispaanias – investeering, mille TelefĂłnica on otsustanud teha aeglasemalt kui enamik piirkonna suuremaid operaatoreid, kuid mis muudab projekti endiselt piirkonna suurimaks ja asjakohasemaks.

Rakendamiseks valitud Alcatel-Lucent ĂĽlekate Võrgust saab projekt – mis on ka Ericssoni konkurent – isegi suurim, millega ettevõte on sellel 4G ajastul Lääne-Euroopas tegelenud. See ennustab 8 tuhande BTS paigaldamist. Aastaks 2013 soovib operaator jõuda 60 Hispaaniasse, kus elab umbes 100 tuhat elanikku

Pedro Sanguinho - Alcatel-Lucent

See on viieaastane projekt, mis integreerib 10–12 elemendist koosneva Portugali meeskonna, mis aitab tugevdada kohalikku meeskonnatööd ja aitab täita valdkonna operaatorite seatud eesmärke. See on kõrgelt kvalifitseeritud tehnikute meeskond, kes töötab projekti viimases etapis, kus Alcatel-Lucent sekkub otsast lõpuni.

Nagu tunnistab Pedro Sanguinho, oli hiljem 4G-sse kolinud ettevõttes, nagu tegi Telefónica, eelnevalt teada, et selle kasutuselevõttu on võimalik ära kasutada, kuid surve oli suurem. Ebaõnnestumise varud on väiksemad, kasutuselevõttude ajastus on agressiivsem ning mõju 3G- ja 4G-võrkudele puudub, selgitas ametnik.

Teiselt poolt on operaatoritel rohkem andmeid ja elu on lihtsam, kui tegemist on võrgu suuruse või funktsioonidega, mida see peaks toetama.

Andmete plahvatus: ootamatu areng

Ehkki kauplejad üritavad enne investeerimist kõiki stsenaariume ennustada, muutub ülesanne lihtsamaks, kui on võimalik pääseda juurde tegelikke kogemusi kajastavatele andmetele. Peamiselt seetõttu, et tegelikkus ei kinnita alati ennustusi.

Mobiilse andmeside kasv on üks valdkond, kus tegelikkus on selgelt üle ootuste ületanud. Mõni aasta tagasi olid ka kõige optimistlikumad uuringud praeguste tegelike arvude põhjal tagasihoidlikud. Pedro Sanguinho tunnistab, et isegi selles sektoris töötavate inimeste jaoks on andmeliikluse kasv kiirenenud oodatust kiiremini.

Ettevõte püüab selle turu kiiremat arengut kompenseerida trendide pideva jälgimise abil ja, nagu Pedro Sanguinho oma suhetes Alcatel-Lucentiga illustreerib, meeskondade tiheda koostöö abil, et edastada erinevates projektides kogutud teavet ja kogemusi. .

Eesmärk on ette näha trende ja leida vastused arengutele, mille all turg kannatab. 3G-s on võrgu leviala küsimus võtnud keskpunkti, ajal, mil mobiilsidetehnoloogia on lõpuks leidnud tingimused konkureerida püsiliinilahendustega, näiteks lairibateenustega.

Tootjad, nagu Alcatel-Lucent, üks selle arenduse eestvedajaid, reageerivad selliste tehnoloogiatega nagu Small Cells, mis võimaldavad suurema 3G-võrgu leviala suurendada, märksa väiksema investeeringuga, kui oleks vaja tavapärast võrgu laiendamist. Seda tehnoloogiat uurivad tootjad pidevalt, kuid küsimused, millele tuleb tehnoloogia kasvu tagamiseks vastata, ei ole enam ainult kajastus.

Tehnoloogia ĂĽhendatakse vajaduste rahuldamiseks

Täna, nagu tunnistab Pedro Sanguinho, hakkavad väljakutsed muutuma teistsuguseks ja seonduvad ĂĽha enam vajadusega, et võrgud saaksid liiklust erinevalt eristada ja juhtida, kasutades selleks erinevaid tehnoloogiaid ja juhtides kõiki ressursse arukamalt. saadaval. “Tulevik sõltub võrgu heterogeensusest, milles kõik tehnoloogiad oma osa mängivad,” kaitses ametnik.

Tulevik hõlmab ka viiendat põlvkonda mobiiltelefoni, mida operaatorid ja tootjad juba kaaluma hakkavad. Pedro Sanguinho usub, et järgmise põlvkonna 5G-ga mobiiltelefonidel on Euroopal kõik tingimused 4G-le üleminekul kaotatud juhtpositsiooni taastamiseks maailmas. Vaja on vähem investeeringuid ja ettevõtted suudavad uutele väljakutsetele paremini reageerida.

Lõppude lõpuks ei näe Portugali spetsialistid Euroopat 4G-ga. Seda räägiti varem Ameerika Ühendriikides, mis hüppas CDMA-lt peaaegu otse 4G-le ja tagas seeläbi kiire tehnoloogia arengu, investeerimata palju 3G-s kasumi saamiseks, nagu see oli Euroopas.

4G TelefĂłnica projektiga seotud Portugali meeskond on osa ĂĽhest ettevõtte viiest traadita tehnoloogiale pĂĽhendunud kompetentsikeskusest Portugalis. See struktuur mahutab muid riiklikke ja rahvusvahelisi projekte, näiteks arendamine väikeses kärgpiirkonnas koos Vodafone’iga või WiMax-võrgu arendamine ANA-ga. Rahvusvaheliselt arendab Portugali keskus projekte 20 riigile.

Alcatel-Lucent peab Portugalis kokku viit kompetentsikeskust, kus töötab kokku umbes 180 inimest. TelefĂłnica projektis kannab ettevõte end-to-end vastutust – Portugali spetsialistide meeskond töötab viimase sekkumise kihi kallal.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira