Aleph Farms toodab rahvusvahelise kosmosejaama laboris veiselihapihve

Laboratoorne lihatootmine ei ole enam sajaprotsendiline maismaasektor. Aleph Farms suudab esimest korda liha aretada kosmoselaboris rahvusvahelise kosmosejaama Venemaa osa pardal. Veiseliha praad valmis 26. septembril 3D Bioprinting Solutions 3D printeri abiga.

Alephi tootmistehnika kordab veiselihase taastumisprotsessi kunstliku liha kasvatamiseks. Kosmoses on ainus erinevus maapealse protsessiga võrreldes liha laagerdumisprotsess, sest praadi saab ĂĽhelt poolt kõikidele kĂĽlgedele “vormida”, kuna “raskusteguril” pole selles keskkonnas kaalu.

Pange tähele, et see praad pole veel masstootmiseks valmis. Yoav Reisler ĂĽtles aga vestluses portaaliga Space.com, et ettevõte kavatseb protsessi edasi arendada, et liha oleks kogu maailmas tarbimiseks saadaval. Ettevõtte avalike suhete juht ĂĽtles, et nad näevad tulevikku ette suure “biotehasega”, kus liha “vormitakse” ja kust seda levitatakse.

Alephi algatus näitab ka seda, et kunstlik liha võib olla toidulahendus astronautidele, kes peavad siiski loobuma dieedist, mis mõnikord ei ole piisav, et pakkuda neile lihaskoe säilitamiseks vajalikku valku – kriitiline pikaajaliste kosmosemissioonide ajal.

Selle kontseptsiooni juures on kõige olulisem keskkonnamõjude vähendamine, see on siis, kui mõtleme sellele kui alternatiivsele loomaliha saamise viisile. See laboris toodetud versioon nõuab vähem energiat, vett ja maad, mis aitab lahendada ka toidupuudust.