Alexa saab peagi iOS-is ja Androidis rakendusi avada ja juhtida

Pikka aega pĂĽsis digitaalsete assistentide olukord “igaĂĽks oma nurgas” – see tähendab, et Krabi valitseda Apple’i ökosĂĽsteemis, Alexa Amazonis ja Google’i abimees Mountain View hiiglas. Viimastel aastatel on see paradigma siiski muutunud: ainult Siri jääb Apple’i pisikeses maailmas suletuks, samas kui tema konkurendid õitsevad väljaspool oma domeeni.

Selle nädala jaoks Amazon teeb selles protsessis veel ühe suure sammu: ettevõte teatab Alexa rakenduste jaoks, projekt teie digitaalsele assistendile, et saaksite iOS-is ja Androidis rakendusi avada ja juhtida.

Teisisõnu (eriti iPhone’i ja iPadi kasutajate puhul) on võimalik Alexa rakendus avada ja paluda assistendil rakendus avada ja teha mõni toiming – näiteks võite paluda tal seda otsida. räsimärgend Twitteris või avage see ja alustage TikTokis videote salvestamist.

Mõned rakendused töötavad funktsioonidega algusest peale: lisaks juba mainitud Twitterile ja TikTokile osalevad meil ka Uberi, Yellow Pages’i (Ameerika Ăśhendriikides kuulutused) ja Zynga mängud. Iga rakendus, mis toetab sĂĽgav link (linke, mis avavad konkreetseid rakenduse funktsioone) saab ressurssi integreerida – arendajad peavad funktsioonid lisama oma rakenduskoodi.

Arendajad, kes soovivad saada varakult juurdepääsu rakendusele Alexa for Apps, saavad seda teha sellel lehel; lähikuudel avaldatakse see tehnoloogia laiemale avalikkusele. Seega jääb kĂĽsimus: kas see on veel ĂĽks põhjus jätta Siri Amazoni abistajaks või on Apple’i tehnoloogial endiselt iOS-is eeliseid?

9to5Mac kaudu