RAÄŚUNALNIK

Algus otsast? Täna algab Apple v Qualcomm Case’i kohtuprotsess

Pakun teile välja tava: läheme ajas tagasi, kuid kohe 2017. aasta alguseks. Sel ajal olime tunnistajaks Apple’i jaoks enneolematu õigusliku lahingu algusele ĂĽhe sellise, seni lojaalse sprei vastu: kiibi valmistaja Qualcomm.

Kui te pole mingil põhjusel teadlik kahe tehnoloogiagigandi juhtumist, tasub lisaks keelule vaadata meie artiklit selle imbroglio erinevate etappide kohta, mis on kaasanud ka teisi Apple’i tarbijaid ja tarnijaid. vidin Apple mõnda aega Saksamaal.

Tim Cook vs. Steve Mollenkopf

On selge, et sellises mahus kätevõitlus toob kaasa selliseid ebameeldivaid kõrvalmõjusid nagu protsess ise, eriti kahe hiiglase tegevjuhtide vahel. Selles mõttes on Wall Street Journal avaldas aruande, milles uuriti mitte ainult juriidilisi lahinguid, vaid tegevdirektorite suhteid.

Vastavalt WSJ, eelmisel aastal kohtusid mõlemad Apple Parkis, et arutada legaalset lahingut, mis kasvab kiiremini. Sel ajal kahtlustas Mollenkopf väidetavalt, et Apple toetab Broadcomi pakkumist kiibitootja ostmiseks.

Aruandes tuletatakse meelde ka Apple’i ja Qualcommi vahelise partnerluse algust esimese iPhone’i tootmiseks, mis käivitati 2007. aastal. Sel ajal sõlmis lepingu Apple’i endine tegevjuht ja asutaja Steve Jobs, kes hoidis sõbralikke suhteid Qualcommi tollase direktori Paul Jacobsiga. Esialgu maksis see leping Qualcommile 7,50 dollari suuruse iPhone’i.

Kui Cook 2011. aastal Apple’i tegevjuhiks sai, muutus läbirääkimiste toon ja ta survestas Apple’i juhatust seda ĂĽmber kujundama. Tehingust teadlike inimeste sõnul pidas Cook “kahetsusväärseks”, kui Apple maksis Qualcommile rohkem kui teised iPhone’i litsentsisaajad, mis kiibivalmistajat muidugi õnnelikuks ei teinud.

Mollenkopf ĂĽritas isegi leevendada ettevõtete vahelist avalikku olukorda, öeldes, et mõlemad jõuavad kohtuvälise kokkuleppeni. Apple on aga selle teabe mitu korda vaidlustanud, jättes loo “mutriks” Qualcommi tegevjuhi.

Miljardäride protsess

Qualcommi ja Apple’i peamine juhtum arutatakse sel nädalal ja eeldatavasti annavad tunnistust kaks ettevõtte juhti. Esialgsed argumendid algasid täna San Diego kohtus ja mõne kuulujutu järgi nõustus Cook tunnistusi andma, sest ta oli “Qualcommi litsentsimistavast äärmiselt pettunud”.

Cooki tähelepanu sellele protsessile on otseselt proportsionaalne selle võitluse rahalise mõjuga Qualcommi taskutele, kui kinnitatakse, et tootja võtab liiga kõrge tasu. autoritasu nende patentide jaoks. Täpsemalt öeldes taotlevad Apple ja selle neli peamist tarnijat Qualcommilt ühiselt 30 miljardi dollari suurust kahjutasu ja muid väljamakseid.

See muudab selle juhtumi maailma suurimate omalaadsete tehnoloogiagigantide seas, tegeledes isegi varasemate suurimate patendi- ja monopolidevastaste rikkumiste juhtumitega, nagu teatas Financial Times.

Qualcomm aga eitas rikkumisi ja nõudis Appleilt ja selle tarnijatelt hilinenud 7 miljardi dollari suurust makset (maksete katteks Apple käskis) lisaks 15 miljardi dollari suurusele trahvile kahjutasude eest.

Lisaks tegevjuhile osalevad kohtuprotsessil ka teised Cupertino hiiglase suured nimed, sealhulgas Apple’i tegevjuht Jeff Williams ja Apple’i ĂĽlemaailmse turunduse vanepresident Phil Schiller.

· • ·

Jääb meile jälgida kohtuprotsessi kulgu ja teada lõppude lõpuks, kes saavad olema selle loo suured süüdlased. Muidugi teavitame end kohe, kui selle õigusliku lahingu tulemused avaldatakse.

läbi 9 kuni 5 Mac: 1, 2; AppleInsider

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH