Alidata ja Sendys on 33-aastased ning on Portugali vanim tarkvaramaja

“33 aastat tagasi oli kõik teisiti,” selgitab Fernando Amaral Portugali tarkvaraturust.

Tootearendusprotsess, nendes ettevõtetes töötavad inimesed, nõudluse ja asjatundlikkuse tase ning isegi riik ise.

Sel ajal peavad ettevõtted oma olemasolevate lahendustega kohanema. “Täna,” ĂĽtles ametnik, “on lahendus, nagu me seda esitame, mis kohandub iga kliendi tegelikkuse ja konkreetsete vajadustega”.

Kuigi Sendys ja Alidata toodavad mõlemad ettevõtted tarkvara valmistatud Portugalis, mis loodi 1984. aastal, mis tänapäeval tuntud kui Sendys Group – mis moodustati ametlikult eelmise aasta lõpus – alustas tegevust alles 2009. aastal, pärast seda, kui Fernando Amaral juhtis tol ajal rahvusvahelistele Capgeminiile kuulunud Sendyse juhtimisprogrammide äri mĂĽĂĽki.

Äsja omandatud iseseisvusega seadis Sendys esmatähtsaks oma klientide portfelli laiendamise Portugalis ja oma äri rahvusvahelistamise portugali keelt kõnelevatesse Aafrika riikidesse (PALOP).

Kolm aastat hiljem omandati ettevõte Alidata kodutarkvara asub Leirias ja kelle tehnoloogiat pidas Sendys enda jaoks “täiendavaks pakkumiseks” “tegevussektori mõttes”, rõhutab Fernando Amaral.

Sellest ajast alates on tehnoloogiakonglomeraadid suurendanud tütarettevõtete arvu, omandamiste ja osaluste abil on nende kohalolek PALOPis suurenenud (Seal Angola, Seal Moz ja Sort).

Siseturgu vaadates usub Fernando Amaral, et “Portugal on juba kogu maailma tarkvarajõudude keskpunkt”, edendades selle valdkonna edukuse näitena e-valitsemise ja e-panganduse mudelit ning Via Verde sĂĽsteemi.

Kuid esimees Sendys Group taunib asjaolu, et Portugali ettevõtetel on “mõõtmeprobleem” ja nad ei pea oma äri eksporditooteks, mis võib toimida maailmaturul.

Kuid ta leiab, et see “on reaalsus, mis hakkab muutuma”.

Kahe vanima ettevõtte aastapäeval saadetud pressiteates ütles Sendys Group, et tema 2017. aasta plaanid on laiendada oma äri Lõuna-Ameerikas.

On hästi teada, et ettevõttel on kohal ka Brasiilia, kuid Fernando Amaral avaldab nüüd TeK-le, et tema eesmärk on jõuda Tšiilisse, Argentinasse ja Colombiasse.

Ametnik kinnitas seda ambitsiooni, öeldes, et need on kolm Ladina riiki, “kelle majanduskasv on kõige atraktiivsem, majanduslikult kõige parem ja samal ajal välisinvesteeringuid kõige paremini aktsepteeriv”.

Lisaks võimaldab piirkonna tegevuspiirkonna laiendamine leevendada mõju, mida tunneb PALOPi turu kasvu aeglustumine, mis täidesaatva võimu sõnul on “lõppkokkuvõttes ka atraktiivne tagatis”.