Euroopa ja USA käivitasid Interneti kaudu pedofiilia vastu võitlemise liidu

Allianss ühendab võrgus pedofiiliaga võitlemiseks 48 riiki

48 riiki kogunevad homme, et sõlmida ülemaailmne liit laste seksuaalse väärkohtlemise vastu Internetis. See algatus ühendab ühise eesmärgi all 27 ELi riiki teiste riikidega nagu Ameerika Ühendriigid, Jaapan, Tai või Šveits.

Erinevad riigid loodavad üheskoos suurendada oma võimet tuvastada ja karistada agressoreid, samuti võimet ohvritele abi pakkuda, tellides selleks teatud hulga eesmärke ja eesmärke, mis on üksikasjalikud Euroopa Komisjoni andmed.

Allianss eeldab pühendumist intensiivsetele jõupingutustele ohvrite tuvastamiseks või väärkohtlemise juhtumite uurimiseks või teabe levitamiseks, et suurendada laste teadlikkust nähtusest. Aktiivsed jõupingutused lapsporno materjali kättesaadavuse vähendamiseks on osa samast kohustuste loendist.

Iga riik muudab lepingu üldpõhimõtted konkreetseteks toiminguteks, mis vastavad kõige paremini tegelikkusele, kusjuures arendatavate meetmete tulemused edastatakse perioodiliselt teistele alliansi liikmetele.

EÜ avaldatud Undoci andmete kohaselt on Internetis nüüd saadaval üle miljoni pildi seksuaalse ekspluateerimise ohvritest. Igal aastal jõuab võrku sama allika andmetel 50 000 uut pilti.

Euroopas on selle nähtuse vastu võitlemise seadused tõhususe saavutamiseks läbi vaadatud ja täiustatud ning ametivõimude koostöö on end ära tasunud. 2011. aastal oli üks asjakohasemaid näiteid päästeoperatsioon, mille tulemusena tuvastati 670 pedofiilikahtlusega inimest erinevates maailma riikides.

Järgmise aasta jaanuaris alustab uue sammuna samas suunas ka Euroopa küberkuritegevuse keskus (EC3).

Internetis laste väärkohtlemise vastane liit allkirjastatakse sellel teemal Brüsselis toimuval konverentsil.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira