Allikad näitavad, et Jony Ive hakkas Apple’ist kolima 2015. aastal, kui ta edutati disainidirektoriks

Uudised nagu lahkumine Härra Jony Ive Apple ei juhtu muidugi ainult ühes postituses. Alles eile pidime katkestama oma taskuhäälingu nr 328 salvestamise, et see pomm siin saidil avaldada ja sellega suutsime õnneks täna avaldatavates osades päevakorda seada; kuid subjekt annab kanga siiski varrukale

Mark Gurman, kellel oli teadaolevalt Apple’is palju teabeallikaid, ei raisanud aega ja avastas ettevõtte juhatuses selle ootamatu käigu kohta mitmeid ĂĽksikasju. Ta avaldas täna uue aruande teemal Bloomberg mis põhimõtteliselt ĂĽtleb, et Ive hakkas Apple’ist eemalduma 2015. aasta mais, kui ta edutati disainidirektoriks.

Jah, see on paradoksaalne, kuid samas on see ka mõistlik. CDO positsioon (Disainijuht) pole Apple’is kunagi olemas olnud; sellest ajast alates on see väidetavalt loodud spetsiaalselt Ive jaoks – ja jah, sel ajal oli inimesi, kes mõistsid, et see pole tavaline Ĺľest, vaid “lagunemise algus”.

Tegelikult algas Gurmani kĂĽsitletud allikate sõnul Apple’i lahkumine Ivest neli aastat tagasi. Sellest ajast peale on ta ettevõttes ilmunud vaid paar korda nädalas, veetis palju aega omaenda stuudios San Franciscos, pidas aeg-ajalt hotellikoosolekuid ja reisis ka kodumaale Londonisse.

Apple ExecutiveVasakult paremale: Phil Schiller, Tony Fadell, Jony Ive, Steve Jobs, Scott Forstall ja Eddy Cue – ainult esimesed ja viimased jäävad Apple’i.

“Seda [a saĂ­da de Ive] on olnud pikka aega olemas, ”sõnas ĂĽks anonĂĽĂĽmne allikas, sidudes liikumise algust esimese Apple Watchi turule toomisega 2015. aastal.

Veel ĂĽks veider teave selles aruandes on asjaolu, et Evans Hankey, mees, kes võttis põhimõtteliselt ĂĽle Ive tööstusdisaini juhi koha, ei olnud tõeline disainer – vaid suurepärane meeskonnajuht / juht. Gurmani sõnul oli Richard Howarth “kaotanud” VP positsiooni (tegelikult polnud tal endalgi liidri profiili), seega kogu meeskond oli talle otse vastanud – ja tema Ive’ile.

Ehkki uudised Ive lahkumisest laskusid pommina „välismaailmale“, ĂĽtlesid Apple’is töötavad töötajad, et reklaam paneb ellu ainult selle, mis toimus aastaid tagasi – nimelt, et seal ei muutu midagi (või väga vähe). . Idee, et Apple muutub reklaamikujundusega võrreldes rohkem sidusaks ettevõtte disainimeeskonnaga, ei olnud kunagi tõsi – ĂĽtlesid nad.

Raamat

Isegi fotoraamat “Kujundanud Apple Californias”, mis käivitati 2016. aasta lõpus, peetakse nĂĽĂĽd veel ĂĽheks eeldatavaks sammuks Ive lahkumisest. Steve Troughton-Smith naelutas sel ajal:

Asjaolu, et see on alles viimased 20 aastat, ĂĽtleb palju – see on Ive portfell, mitte Apple. Minu mulje on, et tema karjäär on lõppemas.

Ma ei panustaks kunagi sellele, et kui Apple’ist lahkusin, asutasin uue ettevõtte nagu ta tegi koos oma partneri Marc Newsoniga. Samal ajal on täiesti võimalik, et LoveFrom ei ole tavapärane disainifirma – nimelt tegelevad need kaks tegelikult ainult ĂĽlispetsiaalsete, ainulaadsete ja haruldaste projektidega. Asjad, mis pakuvad tõepoolest nii naudingut kui tunnustust.

Kui arvestada, et olen Apple’is olnud alates 1992. aastast ja tema disainimeeskonda juhtinud alates 1996. aastast, on loomulik ette kujutada, et ta tahaks varem või hiljem selle raskuse seljast võtta. Tema märk ajaloos tehti.

Jonathan (Jony) Ive

Viimane suurejooneline projekt, milles Ive sügav kaasamine pole toode. See on muidugi Apple Park. Nüüd on töö jäetud inimestele, kes jätkavad ettevõtte ajaloo kirjutamist, uues etapis.