Allo ülevaade: Google on selle messengeri teie parim sõber

Google käivitas oma uusima messengeri versiooni Allo ja hea või halb, kõik räägivad sellest. Kui Duo puhul soovib ettevõte pakkuda videokõnede jaoks lihtsat ja praktilist kogemust, loodab Big G koos Alloga ägedate käskjalgade maailmas osalust uuendada. Selleks tõi ta uue kontseptsiooni, integreerides juba kuulsa assistendi suhtlejasse.

Rakendus saabus just Google Play poodi. Selle allalaadimiseks klõpsake allolevat nuppu:

Google AlloInstallige Google Playsse

Pärast installimist kĂĽsib Allo teie telefoninumbrit ja e-posti aadressi. Samuti palutakse teil oma profiili täiendamiseks teha selfie. Viimane integreerub automaatselt Google’is juba olemasolevate profiilidega, et tagada assistendi korralik töö.

Seadistage Google Allo

Seostage oma profiil oma telefoninumbriga / © NextPit

Kui see mõni minut kestev protsess on lõpule jõudnud, võite teha rakenduses esimesed sammud ja rääkida Google’i assistendiga – Messengeriga integreeritud isikliku assistendiga, mis on Google Now areng. See vastab teie kĂĽsimustele restoranide, asukohtade, ĂĽldise teabe, tõlgete jms kohta.

Samuti saate oma kontaktidega vestlemiseks valida režiimi Anonüümne (privaatne), ilma et Google jälgiks, mida arutatakse.

Allo kasutamine on nähtav mitte ainult neile, kes seda juba kasutavad, vaid ka Hangoutsi kasutajatele, kes saavad sõnumi, milles julgustatakse neid uuele Google’i suhtlejale ĂĽle minema.

Vestlus, inkognito reĹľiim ja automaatne reageerimine

Allo funktsiooni alus on muidugi vestlus. Võimalik on luua nii grupivestlusi kui ka häälmärkmeid. Peale selle on Google loonud hulgaliselt kleebiseid erinevate emotsioonide või meeleolude väljendamiseks.

Inglise keeles on paljudel vestlustel automaatne vastus, sest Allo analüüsib teie sõnumeid ja reageerib neile erinevalt. Sõltuvalt kontekstist julgustab see rakendus teid dialoogi tegema juba tehtud väljenditest, näiteks „Palju õnne”, „Genial”, „Hahahaha”, „Räägi teisele” ja nii edasi. Aja kokkuhoid on väga lahe, kuid see tundub siiski imelik, sest kuigi see muutub nobedamaks, on tunda kunstlikku vestlust. Kuid see võib juhtuda seetõttu, et me pole sellega harjunud.

google kõik privaatsuse mono anonüümsed

Inkognito režiimi kasutades ei salvesta teie interaktsioone Google / © NextPit

Anonüümseid vestlusi viiakse läbi erinevalt ja need krüpteeritakse otsast lõpuni krüpteerimisega (sama, mida kasutatakse WhatsAppis). Erinevalt tavarežiimist ei näe Google teie tegemisi ja ikkagi on võimalik programmeerida sõnumeid hävitama pärast määratud aja möödumist (viiest sekundist nädalani).

AnonĂĽĂĽmses reĹľiimis pole aga Google’i abimeest võimalik kasutada, kuna assistent ei pääse juurde selles “lahtris” vahetatud teabele.

Google Allo tutvustab teile Google’i abimeest

Google’i assistent on Allo võti. Kuigi algselt oli see saadaval ainult inglise keele mõistmiseks, lubas Google, et see funktsioon on peagi saadaval ka teistes keeltes. Sellegipoolest selgitab see rakendus kasutajatele, et “see õpib endiselt portugali keelt”, mis muudab meie silmad juba lihtsaks.

Korralikuks toimimiseks peab assistent olema ĂĽhendatud teie Google’i (Gmaili) kontoga. Big G-i profiili tegevuspaneelil näete koos muude toimingute ajalooga kĂĽsimusi, mille olete isikliku assistendiga esitanud.

ABI

Praegu räägib Google’i abimees ainult inglise keelt. Aga sa õpid portugali keelt / © NextPit

Abimehele on võimalik pääseda kahel viisil: saate kasutada privaatset vestlusakent koos assistendiga ise ja kĂĽsida, mida soovite, kui vastused ilmuvad mõne sekundi jooksul. Praegu, kui kĂĽsida portugali keeles, on reaktsiooniks Google’i otsing. Kui teil on aga kindel inglise keele oskus, on funktsionaalsusega suhtlemise tase palju tõhusam.

Raske on otsustada, kas selline Google’i teabele juurdepääsu viis on tõesti kasulikum kui traditsiooniliste meetodite kasutamine. Tehisintellekti kasutav bot-kontseptsioon vajab veel palju tööd. Kuid assistent näitab, et olete õigel teel. Rääkimata sellest, et see on tõeliselt revolutsiooniline ressurss kullerimaailmas.

ABI2

Google’i assistent vajab veel täiustamist. Kuid ta jõudis sinna / © NextPit

Teine võimalus Google’i assistendi kohta kĂĽsimuste esitamiseks on vestlus teiste kontaktidega. Sisestate lihtsalt “@google” ja assistent aktiveeritakse, et vastata, mida soovite. Alates restoranide veebisaitidest kuni kinodes näidatavate filmikavadeni on Google’i tagastatud teave nähtav kõigile vestluses osalejatele.

Kõik oli väga uus; seetõttu ei ole paljud asjad, mida assistent teile toob, just need, mida otsite, mis rikub selle kasutatavust. Kuid kuna see on näiteks eelvaate versioon ja rakendus kipub teie harjumustest õppima, on aja jooksul tõhusa parandamise võimalus suur.

Kes kasutab Allot?

Praegu: mitu inimest.

Kuid muidugi on see arusaadav. Rakenduse kättesaadavuse esimesel päeval ei kasutanud ükski minu kontaktidest Messengeri, välja arvatud minu kolleegid AndroidPIT-is. Muidugi muutub stsenaarium tulevikus, kuid jääb küsimus: kas juhtub Alloga, mis saab Duost?

Selle põhjuseks on asjaolu, et videokõnede rakendust laaditi enne elukuu lõppu alla 10 miljonit, kuid siiani pole see olnud üsna vajalik kasutajate elus, kes on seda üsna palju kasutanud.

Esmamulje

Allol on mõned huvitavad funktsioonid, kuid sõnumsiderakendusena ei ĂĽtle see vähemalt praegu palju. Google’i assistendi olemasolu on ĂĽsna uuenduslik, kuid arvestades selle esialgseid keelepiiranguid, ei anna see suurt lisaväärtust. Kuid me ootame, kuni pakutakse tuge teistele keeltele.

Kuna Google Assistant on endiselt esimese käiguga, ei leia ma palju põhjust muuta Allot oma parimaks sõnumsiderakenduseks. Muidugi on sellel häid omadusi, kuid neid võib leida ka WhatsAppist, Telegramist ja Facebook Messengerist, mis töötavad üsna hästi ja on kasutajate ellu palju paremini kinnitatud.

Ja kas olete nõus Allole võimaluse andma?