Altice eraldas ettevõtted USA-st ja Euroopast ning restruktureeris Euroopa tegevust

Samas avalduses teatas Altice, et tehingu lõpuleviimisel saavad Altice’i aktsionärid rahalist dividendi 1,5 miljardit USA dollarit (1,25 miljardit eurot).

Hollandi Altice’ile laekuvast 900 miljonist eurost makstakse 625 miljonit telekommunikatsioonigruppi finantseerivale agentuurile Altice Corporate Financing, jättes ĂĽlejäänud 275 miljonit eurot bilansi jaoks.

Lisaks on Altice USA juhatus andnud ettevõttele loa jätkata kahe miljardi dollari (1,66 miljardi euro) suuruse tagasiostuprogrammiga, kui Hollandi ja Põhja-Ameerika üksuste eraldamine on lõpule jõudnud. täielik.

Portugali Altice’i töötajatele saadetud e-kirjas, millele Lusal on juurdepääs, väitis Altice Portugali tegevjuht Alexandre Fonseca, et see eraldamine “ei muuda midagi” ettevõtte strateegilises fookuses Portugali turule.

“Ja mida see muudatus meie jaoks siin Portugalis tähendab? Peaaegu olematu on see juriidiline, rahaline ja struktuuriline ĂĽmberkorraldamine, mille eesmärk on orgaaniline lihtsustamine. Meie aktsionärid jäävad samaks. Grupi asutaja Patrick Drahi saab olema Altice Europe tegevjuht ja Altice USA juhatuse esimees, ”selgitab Alexandre Fonseca.

Teade selle muudatuse kohta tuleb siis, kui 60-liikmeline isikute rĂĽhm esitas telekommunikatsiooniettevõtte “peatamiseks” avalduse, kavatsedes koguda rohkem allkirju, et juhtum vabariiklikule assambleele tuua.

Avalduses ĂĽtlesid nad, et soovivad “takistada Altice’il Media Capital’i grupi omandamist, olukorra ĂĽmberpööramist, ajakirjanike ja teiste meediatöötajate mõjutamist, vetostamist televisioonis, raadios, sisutelevisioonis, telekommunikatsioonis ja Internetis domineeriva seisundiga konglomeraadi loomisel”.

Samuti teatasid nad, et kavatsevad “peatada sadade töötajate ebaseaduslikkus ja vallandamine, edendada Altice poolt kolm aastat tagasi ostetud PT avaliku kontrolli taastamist”.

Selle petitsiooni peamine eesmärk on sundida “ĂĽksteise arutelu ja samal ajal avalikus arvamuses ja sĂĽdametunnistuse poliitilises jõus edendada, et nende edasiminek on vajalik peatada”.

Eelmisel aastal avaldas Altice huvi osta Prisa positsioon Media Capitalis – otsus, mida ANACOM pidas konkurentsi jaoks ohtlikuks.

NOS ja Vodafone jagavad sideturu reguleerijatega sama arvamust, kuid otsuse langetab sotsiaalse kommunikatsiooni reguleeriv asutus (ERC), mis negatiivsete arvamuste korral võib tegevust ohustada.