Altice investeerib kiudoptilistesse ja mobiilsidevõrkudesse Porto de Mosis. Katvus on aastaks 2021 üle 90%

Altice Portugal investeerib telekommunikatsioonivõrkude tugevdamisse Leiria linnas Porto de Mo valla 10 kihelkonnas. Ainsa operaatorina, kes garanteerib kiudoptilise leviala piirkonnas, investeerib ettevõte uuesti iseseisvalt, eraviisiliselt ja vabatahtlikult linna, luues 2021. aastaks üle 90% kiudoptilise katvuse.

See investeering on kooskõlas Altice Portugali strateegiaga uue põlvkonna infrastruktuuri vastupidavuse laiendamiseks ja tugevdamiseks. Ettevõte on selle aasta lõpuks võtnud kohustuse viia fiiberoptika 5,3 miljoni koduni ja ettevõttesse ning selle aasta märtsi seisuga ligi viis miljonit.

Ettevõtte tehnoloogiajuht LuĂ­s Alveirinho on selle investeeringuga väga rahul ja selgitab selle olulisust. “Altice Portugali eesmärk on investeerida hõredalt asustatud piirkondadesse, suurendada oma majandusarengut ja laiendada digitaalset kaasatust riigi erinevates piirkondades,” selgitas ta.

Portugali CTO Altice kinnitas ka, et ettevõte “jätkab oma kiudoptilise võrgu laiendamise toetamist riigi siseruumides”, säilitades panuse “sageli unustatud inimestele ja territooriumidele”. Selles kontekstis tagab ka Altice Portugal selle piirkonna katmise keeruka infrastruktuuriga.

Selle konkreetse investeeringu eesmärk on pakkuda 10 kihelkonna elanikele kvaliteetsemat teenust ja täiustatud lahendusi. Porto de Mossi linnapea Jorge Vala õnnitles projekti Altice Portugal, mis oli ainus ettevõtja, kes valla taotlusele vastas. “Altice Portugal mitte ainult ei nõustunud meie taotlusega, vaid mõistis ka seda ja võttis selle projekti, mille Porto de Mossi linn on käimas,” ĂĽtles ta.

2019. aastal teatas Altice, et laiendab oma kiudoptilise võrgu ulatust Alto Alentejos 10 miljoni euro suuruse investeeringuga ning et kiudoptiline võrk katab 85% Covilhã, Gouveia, Manteigas, Seia, Fundão ja Oliveira do Hospital haigla omavalitsuste pindalast, saavutades rohkem 144 tuhandest elanikust.