Altice liigub väljakutsetega ANACOMi otsusele vähendada DTT hindu

Altice usub, et täna kehtiv DTT-i eest küsitav hind on madalam avalikul konkursil märgitud hinnast. Lisaks on teleoperaatorilt küsitav hind madalam Altice Portugali ettepanekust, mis on vastava avaliku konkursi võitja Mux A litsentsi eraldamiseks. Ettevõte tuletab meelde, et see hind lepitakse operaatoriga kokku kanalite kaupa, olenevalt kiirgajate arvust ja lisast 2008. aastal algatatud konkursi võidupakkumine.

Telekommunikatsioonioperaatorid süüdistavad ANACOM-i DTT-projekti iseloomustava õigusliku ebakindluse ja regulatiivse usalduse rikkumise pildi süvendamises. Ettevõtte sõnul on kaalul platvormi jätkusuutlikkus, kvaliteet ja tulevik, õõnestades tuhandete kasutajate avalikku huvi ja teenuse kvaliteeti. Ta lisas, et regulaatori suhtumine seab kahtluse alla eraettevõtjate kättesaadavuse selle avaliku teenuse platvormi suhtes.

Avalduses teatas Altice, et ANACOMi ühepoolsed muudatused on kordunud seoses DTT-ga, mis maksustas operaatoreid viienda rea ​​puudumisel; muutmistasudes, hüvitamata uue teenuse katvuse ja muude investeeringute eest, mille ettevõte on teinud uute kehtestatud kohustuste täitmiseks.

Lõpuks mainis Altice, et kogu projekti vältel on ta teinud DTT-arhitektuuri ĂĽmberplaneerimise tööd, et laiendada kanalite arvu, sealhulgas RTP 3 ja RTP MemĂłria, ning kahte täiendavat kanalit. Alates projekti algusest on ettevõte teatanud kahjumist, “kuna ANACOMi 15,16% hinnaalanduse kehtestamine on arusaamatu, kui Portugali Altice leppis teleoperaatoriga kokku juba 2016. aasta lõpus.”

Arvestades, et ettevõte on täitnud kõik kindlaksmääratud kohustused seoses kvaliteedi ja katvusega, vaidlustab ettevõte uue otsuse ja nõuab kohtus hüvitist kahjude eest, mis on põhjustatud järjestikuste ühepoolsete muudatuste tõttu ANACOMi lepingus. Teise võimalusena on ettevõte kiirendatud lõpliku otsuse tegemiseks saadaval vahekohtus juhtumite haldamiseks, kuid ootab endiselt reguleerivate asutuste vastust.